Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabaerakondlane süüdistab Herkelit töörahu ajal enesele kampaania tegemises

Andres Herkel Vabaerakonna kontorisse sisenemas.
Andres Herkel Vabaerakonna kontorisse sisenemas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Vabaerakonna esimees Andres Herkel tegeleb väljakuulutatud töörahu ajal erakonna liikmete seas endale toetuse kindlustamisega, kui ta võimalikul erakorralisel üldkoosolekul peaks taas esimeheks kandideerima, ütles ERR-ile üks Vabaerakonna Harjumaa piirkonna juhatuse liige.

Anonüümseks jääv vabaerakondlane (ERR-ile on tema nimi teada) ütles, et Andres Herkel ja tema meeskond püüavad võimalikust erakorralisest üldkoosolekust teha justkui usaldushääletust.

"Nad püüavad aega võita, seetõttu käib intensiivne töö liikmete seas, helistatakse läbi, veendakse neid. Käib inimeste töötlemine," ütles ta.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ei olnud nõus seda ERR-ile kommenteerima.

Allika sõnul kirjutas terve Harjumaa juhatus alla Pärnumaa piirkonna juhi Heli Künnapase pöördumisele, mis nõuab Herkeli taandumist.

Uueks esimeheks pakub ta Kaul Nurme, kes on ka uue programmi üks eestvedajaid olnud. "Kui toimub see pööre, siis meiega on liitumas suur ja tugeva potentsiaaliga jõud," lausus ta.

Ta täpsustas, et Eesti 200 ja Rahva Ühtsuse Erakonnaga tegemist ei ole. Samuti ei ole see Artur Talviku loodav poliitjõud, kuigi sellega plaanib Kaul Nurme juhitav Vabaerakond koostööd teha.

Erakorralise üldkoosoleku saab kokku kutsuda kui seda nõuab 64 liiget, ehk kümme protsenti liikmeskonnast. Heli Künnapase saadetud protestikirjale on alla kirjutanud 18 liiget.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgus, et Vabaerakonna toetus langes kahe protsendi peale. Andres Herkeli sõnul on see tüli ja sisemise lõhestumise tagajärg.

"Selles mõttes mul on kahju, aga lootusetuid olukordi ei ole ja ka sellest on võimalik välja tulla, aga selleks peab olema tahe ja inimeste üldine soov töötada väljapoole, mitte tegeleda sisemiste lõhestustegevustega. Kui see niimoodi jätkub, siis muidugi reitingu tõusmisest on raske rääkida," lausus Herkel.

Küsimusele, kas sellises kontekstis on Herkel kaalunud ka erakonna juhtimisest taandumist, vastas ta, et kuna Vabaerakonnas on töörahu, siis ta ei soovi seda kommenteerida.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: