Herkel: kui on vaja erakorralist üldkoosolekut, olen valmis kandideerima

Andres Herkel
Andres Herkel Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles, et kui rahulolematud erakonna liikmed peaksid tahtma kokku kutsuda erakorralise üldkoosoleku, on ta valmis uuesti esimeheks kandideerima.

"Kui on vaja erakorralist üldkoosolekut, olen valmis kandideerima. Juhatus võib ka seda arutada, kui on muid lahendusi, arutame," ütles Herkel ERR-ile.

"Praegu on nädalane töörahu välja öeldud ja ma ei tahaks pikalt kommenteerida enne nädalalõppu," lisas ta.

Avalikus pöördumises andsid 14 Vabaerakonna liiget teada, et arutasid reedel olukorda Vabaerakonnas ning asusid seisukohale, et pingelises olukorras tuleb anda erakonna juhatusele nädalane töörahu, et anda aega kokkulepeteks.

Viis Vabaerakonna juhatuse liiget tegi neljapäeva õhtul Andres Herkelile ettepaneku, et ta ise ametist lahkuks ning et erakonna esimeheks tõuseks ajutiselt senine aseesimees Kaul Nurm.

Endine Vabaerakonna juhatuse liige Jaanus Ojangu ütles, et erakonnas on alustatud allkirjade kogumist erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumiseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: