Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Indrek Tarand kandideerib riigikokku

{{1534852500000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Europarlamendi saadik Indrek Tarand kandideerib riigikokku, kuid pole veel otsustanud, millise partei ridades.

Tarand ütles intervjuus ERR.ee veebisaatele "Otse uudistemajast", et on saadaval, vaatab pakkumisi ja alles siis otsustab.

Tarand tunnistas, et see kõlab tõesti jälgilt, nagu Frank Underwood kaardimajakese seriaalist. "Ma loodan, et eestlased üldiselt ei tee sellest järelduse, et mina olen Eestis ainuke Frank Underwood ja kõik ülejäänud on issanda inglid."

"Ei ole. Mina vastan sellele, mida minule on Eesti erakondade liikmed, sageli juhtivad liikmed ütelnud. Jutt on asjast, kuidas minna võimule. Alles teises järjekorras on jutt, mis sellega tegema peaks. Olen kannustamas neid, et läheme selle teise järjekorra juude ka," selgitas ta.

Tarand tõi võrdluse jalgpallist ja küsis, kas Cristiano Ronaldo mängib sellepärast halvemat jalgpalli, et ta pole enam Madridis, vaid on Juventuses.

"Ei mängi. Tema ülesanne on jalgpalli mängida, minu ülesanne on anda vastavalt presidendi üleskutsele panus Eesti poliitikasse. Kas ma teen seda Liverpoolis või Cagliaris, sõltub natuke oludest ja muudest asjaoludest," põhjendas Tarand.

Tarand ütles, et ta ei piira oma valikuid, et see peaks tingimata olema uus partei. "Võib ka vana kaubamärk olla," lausus ta.

Kommenteerides Artur Talviku püüdlusi uue partei loomisel, millega Tarandit on seostatud, ütles ta, et on kursis ideepungakestega.

"Selle pealt võiks tulla rohekas, kuid kanepivaba liikumine, mis siiski vältimatult peab moodustama erakonna," rääkis Tarand, kuid ei seostanud ennast veel uue plaanitava poliitjõuga. "Artur Talvik on filmimees. Igast ideest ei saa veel head filmi," viitas ta.

Tahab eurovolinikuks

Tarandit kannustab riigikokku kandideerima ambitsioon saada eurovolinikuks, mis tihti on koalitsioonileppe lisapügal.

Tarandi sõnul ei tasu unustada, et riigikogu valimised on ka järgmise voliniku ja presidendi valimised.

"Minu ettevalmistus ja kogemus sobiks europarlamenti, eriti kuna on tulemas kirjutamata tava, et komisjoni volinikud tulevad samuti europarlamendi liikmetest. Olen huvitatud voliniku tööst, siis ma ei saa välistada... ma pean võtma osa ka europarlamendi valimistest," selgitas Tarand.

"Küll aga, kuna see on kirjutamata tava ja ilmselt endiselt jääb valitsuste kompetentsi teha väike tagatoamäng või koalitsioonileppe lisapügal, siis tuleb osa võtta ka riigikogu valimistest. Kas just selleks, et riigikogus mehetegu teha, aga anda oma panus, et moodustuks võimalikest parim valitsus," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: