Sildam: erakondadel käib jaht nimedele

Foto: ERR

ERR-i poliitikatoimetaja Toomas Sildam ütles "Aktuaalse kaamera" stuudios, et erakonnad on asunud valimiste lähenedes otsima tuntud nimesid, kes valijate silmis atraktiivsed oleks.

"Mida parteid vajavad valimisteks? Kindlasti vajavad nad raha valimiskampaaniaks, vajavad kõlavaid lubadusi, mis inimestele meelde jääksid ja vajavad nimesid, kelle poolt tuhanded Eesti inimesed saaksid oma hääle anda, ja neid nimesid praegu jahitaksegi," ütles Sildam.

"Ma usun, et erakondade meediaplaanides on olemas peatükk "uued tulijad" ja neid üritatakse ükshaaval tilgutada," lausus Sildam.

Sildam rääkis, et kui Euroopa Parlamendi valimistel õnnestus Tarandil korjata tuhandeid hääli, sest ta oli üksi kõigi erakondade vastu, siis nüüd tuleb tähele panna Tarandi maailmavaate sotsiaaldemokraatlikumaks muutumist.

Samas arvas Sildam, et Tarand üritab enda jaoks kõiki "uksi" mitte sulgeda ja see on ka põhjus, miks ta on praegu öelnud, et ta erakonnaga ei liitu.

Ta ei usu, et kevadel sotsidega liitunud Marina Kaljurannalt võiks hakata erakonna esinumbri koht Euroopa Parlamendi valimistel ära libisema.

Sildam rääkis, et Tarandi kandideerimine sotsiaaldemokraatide ridades varjutas kindlasti hommikupoole teatatud uudise Kaido Höövelsoni liitumisest Keskerakonnaga.

Höövelsoni liitumise analüüsimiseks ei tunne Sildam enda sõnul piisavalt Keskerakonna valijate meelelaadi. "Kas nad soovivad valimisnimekirjas näha rohkem neid inimesi, kes on end juba poliitikas tõestanud või on nad nõus hääletama ka inimese poolt, kes on Jaapanis väga tuntud ja Eestis armastatud sportlane," sõnas Sildam.

"Ma arvan, et nendel valimistel saab olema väga huvitav ka paljudel kultuuritegelastel, keda erakonnad on jahtinud ja mõned on juba saadud. Et kuhupoole see valijate eelistus kaldub," lisas ta.

Sildam arvas, et Eesti 200 puhul ei eelda keegi näiteks vanade poliitukute esile toomist, samuti ei eeldata seda Artur Talviku loodavalt erakonnalt.

"Ma usun, et vanadelt erakondadelt tahetakse rohkem juba end tõestanud poliitikuid," ütles Sildam veel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: