Paavsti missa tõi Vabaduse väljakule üle 10 000 inimese

{{1537875000000 | amCalendar}}

Paavst Franciscuse külaskäik Eestisse kulmineerus Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud missaga, kuhu kogunes paavsti sõnumist osa saama üle 10 000 inimese.

Esimesed huvilised kogunesid Vabaduse platsi äärde juba paar tundi enne missa algust.

Paavst Franciscus viitas missal eestlaste usuleigusele ning kutsus tegutsema eestlaste tagasitoomiseks ristiusu juurde.

"Me peame oma hirmud ületama, oma mugavuse selja taha jätma ja tegutsema, sest tänasel päeval ei pea suurem osa eestlasi end usklikuks," ütles paavst oma kõnes.

"Teie olete oma ajalooga näidanud, et tunnete uhkust olla eestlased. Te lausa laulate sellest sõnadega "eestlane olen ja eestlaseks jään" ning et "see on uhke ja hää". Kui ilus on seda ühe rahva suust kuulda! Kui ilus on olla vaba ja iseseisev! Mingem siis koos pühale mäele, Moosese mäele, Jeesuse mäele, ja palugem teda – nii nagu ütleb ka selle külaskäigu moto –, et ta ärataks üles meie südamed, et ta annaks meile Püha Vaimu anni, et tunda oma ajaloo igal hetkel ära, kuidas olla vabad, kuidas saada osa headusest ja olla pühad; kuidas võimaldada Jumalal lasta kasvada – siin Eestis ja kogu maailmas – oma pühal rahval, oma preestrite rahval," lõpetas Franciscus oma pöördumise.

Paavst Francisuse külaskäik Eestisse toimus pealkirja all "Mu süda, ärka üles!".

ETV otseülekanne on nüüd järelvaadatav:

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: