Fotod ja videod: paavst Franciscus Kadriorus presidendi, riigi- ja usutegelastega kohtumas

{{1537859880000 | amCalendar}}

Paavst Franciscus saabus kella 9.45 paiku Eestisse ning pärast lühikest tervitustseremooniat lennujaamas, kus talle laulsid nii president Kersti Kaljulaid kui laululapsed, võttis Püha Isa korteež suuna Kadriorgu.

Paavsti Eesti-visiidi esimene pool kiirpilgul

Presidendi kantseleis toimus kätlemine riigi- ja usutegelastega ning kohtumine Eesti riigipeaga.

President Kaljulaid kinkis paavstile Jüri Arraku graafika "Mooses kõrbes". Arrak ise on teost iseloomustanud järgmiselt: "Minu graafika "Mooses kõrbes" kujutab Moosest oma rahva juhina teekonnal Pühale Maale, käes kepp, mis maha visates muutus maoks ja kui madu sabast üles tõsteti, muutus taas kepiks. Seda Jumala poolt tehtud imetegu oli vaja, et vaarao laseks juudid vabaks Egiptuse vangipõlves. Minu teos sümboliseerib kõikide rahvaste tahet liikuda füüsilise ja vaimse vabaduse poole."

Paavst kinkis presidendile mosaiiktehnikas teose "A Papal Blessing in Saint Peter's Square", mis põhineb Ippolito Caffi 19. saj keskel loodud õlimaalil.

Lisaks sai paavst Franciscusest järjekorras 37 647 Eesti e-resident, kui president Kersti Kaljulaid andis paavstile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse.

Paavst Franciscus on teine e-residendist riigipea. Varem on e-residendiks saanud USA president Barack Obama ning mitu valitsusjuhti nagu Jaapani peaminister Shinzo Abe, Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Luksemburgi peaminister Xavier Bettel.

President Kersti Kaljulaidi ja paavst Franciscuse kõne Kadrioru roosiaias

Ajaloolane David Vseviovi kommentaar Kadrioru roosiaiast

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: