Paavsti missal tahab osaleda üle 10 000 inimese

Nädala pärast tuleb Eestisse paavst Franciscus, kelle visiidi vastu on suur huvi - Vabaduse väljakul toimuvale Pühale Missale on registreerunud rohkem kui 10 000 inimest.

Tallinna Peeter-Pauli katedraali hoovis käivad viimased tööd, et paavsti saabumiseks oleks kõik ilus ja ühtlasi ka turvaline, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõigile, kes registreerisid end interneti teel Pühale Missale või noorte kohtumisele, peavad piletid jõudma meilile lähema paari päeva jooksuli. Kes on end registreerinud, kuid pilet pole 20. septembrik kohale jõudnud, saavad pöörduda Peeter-Pauli kiriku juures asuvasse infopunkti. Piletita missale ei pääse.

"Korraldajad on andnud võimaluse, et püha missat on võimalik jälgida Niguliste kiriku vahetusse lähedusse paigaldatud ekraanilt ja ka tele vahendusel, kui muud võimalust ei ole, kuid pilet peab olema, et pääseda Vabaduse väljakule paavsti missale," selgitas Rooma-Katoliku kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas.

Missa eel ja ajal on avatud Jaani kirik, kus saab missat jälgida ekraanilt.

Registreerimine Vabaduse väljakul toimuvale Pühale Missale lõppes eelmise nädala lõpus ning missale soovijaid on üle 10 000.

"See on ka see perimeeter, mida me jõuame koos hoida koostöös politsei ja teiste pertneritega, et Püha Missa oleks turvaline ja tõeliselt püha, sest me räägime pühast liturgiast," ütles Paas.

Paavsti visiiti kajastab 25. septembril mitusada ajakirjanikku. Külalised hakkavad lähipäevil Eestisse saabuma. Esimeste hulgas jõuavad siia vaimulikud ning teistest riikidest Ema Teresa õed, kes kohtuvad paavstiga Peeter-Pauli katedraalis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: