Karnau ja Lobjakas: valitsus kaotas katuseraha jagades suure pildi

Foto: Kairit Leibold, ERR

Ajakirjanikud Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas olid pühapäeval eetris olnud Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" väga kriitilised valitsuse riigieelarvest jagatava niinimetatud katuserahade vastu.

"Kui tahate kodukanti saada asfaldteekesi ja randadesse riietuskabiine, siis tasub teada, kelle poolt hääletada. Riigieelarve koostamisel on justkui jäänud mõte pooleli, kuidagi kiirkorras on püütud hakata asju ümber sättima," lausus Karnau. "Toimub tühine häälte vahetamine raha vastu."

Valitsuskoalitsiooni erakondadest on Karnau sõnul kõige heldem oma liikmete huvisid esindades olnud Isamaa. "Torkavad silma väikeseid ja üksikuid eraldised ja valitsus on kaotanud suure pildi. Probleemiks on prioriteetide segiajamine. Peaks toimuma avalik taotlusvoor," arutles Karnau. "Külaseltsid esitagu oma taotlused."

Ahto Lobjakas tõdes, et niinimetatud katuserahade osas juhtus see, mida tema ei osanud ette ei osanud näha. "Valitsus on ise otsustanud hakata katuseraha jagama ja kokku 25 miljonit eurot, seda pole Eestis varem tehtud. See kõik kõlab väga korruptiivselt," rääkis Lobjakas.

Katuserahad näivad tema hinnangul riigieelarve vigade parandusena. "On näha, et tegemist on riigieelarve menetlemise teise raundiga ja Isamaa on töötanud tööbörsina /.../ toimunud on tsaari-efekti loomise tahe. Poliitiline võim tehakse peenrahaks."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: