Punane Rist: hävitustöö Süüria Ida-Ghoutas on ennenägematu

Naised Ida-Ghoutas Douma linna haiglas arsti vastuvõttu ootamas
Naised Ida-Ghoutas Douma linna haiglas arsti vastuvõttu ootamas Autor/allikas: Marko Djurica/Reuters/SCANPIX

Hävitustöö Süüria Ida-Ghouta piirkonnas on seninägematu ja humanitaarvajadused tohutud, ütles Punase Risti kõrge ametnik pärast visiiti endisesse mässuliste kantsi Damaskuse lähedal.

Rahvusvahelise Punase Risti Komitee (ICRC) operatsioonide direktor Dominik Stillhart ütles, et kuus kuud pärast sõjategevuse lõppu hakkab purustuste tõeline ulatus alles selguma.

"Ma ei ole kunagi varem midagi sellist näinud," ütles ta Ida-Ghoutas avanenud vaatepilti kirjeldades.

Süüria valitsusväed asusid Ida-Ghoutas pealetungile aasta algul, sest mässuliste ala pealinnale nii lähedal peeti režiimile ohtlikuks.

Suurpealetungist enklaavile võttis osa ka Venemaa, sõjategevuses sai surma üle 1700 tsiviilelaniku. Kümned tuhanded inimesed põgenesid linnadest, mis üksteise järel alla andsid.

Nüüd on elanikud hakanud tasapisi tagasi tulema, kuid puuduva taristu ja vahistamisohu tõttu ei ole tagasipöördumine massiline.

"Mõnes Ida-Ghouta osas nagu Harasta, kus meie olime, on 90 protsenti taristust täiesti hävitatud," ütles Stillhart.

Ta rääkis Kafr Batna haiglast, kus patsientidele püütakse anda arstiabi mobiiltelefoni valgel. "Niisuguseid tingimusi oskad oodata konflikti ajal, aga mitte kuus kuud pärast konflikti."

Allikas: AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: