Süüria lõunaosas on sõja eest põgenenud rekordiliselt 270 000 inimest

Daraa provintsist põgenenud lapsed Quneitras.
Daraa provintsist põgenenud lapsed Quneitras. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Edela-Süürias eskaleerunud sõjategevuse tõttu on pidanud kahe nädala jooksul kodudest põgenema 270 000 inimest, teatas ÜRO pagulasamet.

"Me ootasime, et ümberpaigutatud inimeste arv Süüria lõunaosas ulatub 200 000 inimeseni, aga see on rekordajaga ületanud juba 270 000 inimese piiri," teatas ÜRO pagulasameti juht Jordaanias Mohammad Hawari.

Olukord halvenes pärast seda, kui Süüria sõjavägi alustas kaks nädalat tagasi Venemaa toel rünnakut mässuliste aladele.

ÜRO teatas eelmisel nädalal, et intensiivse pommitamise eest on pidanud pagema 160 000 inimest. Paljud, kes on põgenenud sõdimise eest Daraa ja Quneitra provintsides, on otsinud peavarju Iisraeli ja Jordaania piiril asuvates külades.

Mõlemad riigid on juba öelnud, et ei ava põgenikele oma piire, mistõttu on ÜRO hoiatanud humanitaarkatastroofi eest. Jordaania on sõja algusest saadik võtnud vastu üle poole miljoni ümberpaigutatud süürlase.

Konflikti eskaleerumisest saadik on tapetud üle 130 tsiviilisiku, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Daraa ja Quneitra on olnud aasta aega üsna rahulikud, tänu deeskaleerimisleppele opositsiooni toetava USA ja Jordaania ning valitsust toetava Venemaa vahel. President Bashar al-Assad otsustas aga haarata provintside üle täieliku kontrolli pärast Ida-Ghouta regiooni mässuliste alistamist aprillis.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: