AÜE avas seitsmeaastase vaheaja järel saatkonna Damaskuses

Töölised puhastavad taasavatud AÜE saatkonna silti Damaskuses Süürias.
Töölised puhastavad taasavatud AÜE saatkonna silti Damaskuses Süürias. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Araabia Ühendemiraadid (AÜE) avasid saatkonna Damaskuses, mis suleti pea seitsme aasta eest, kui Abu Dhabi katkestas suhted Süüriaga sealse kodusõja vallandanud vägivaldsete repressioonide tõttu.

Saatkonnahoonele heisati uuesti AÜE lipp tseremoonia käigus, millest võtsid osa diplomaadid ja ajakirjanikud.

AÜE asjuri kohusetäitja on Damaskuses juba tööd alustanud, seisis avalduses, milles rõhutati, et AÜE on "huvitatud suhete asetamisest tagasi nende normaalsele rajale".

AÜE teatel on diplomaatiliste sidemete jätkamise eesmärk "toetada Süüria suveräänsust ja iseseisvust" ja vastu astumine "piirkondliku sekkumise ohtudele".

Saatkonna avamises nähakse katset tuua president Bashar al-Assadi režiim tagasi araabia maailma rüppe pärast aastaid kestnud diplomaatilist eraldatust.

Sama eesmärgiga on seostatud Sudaani presidendi Omar al-Bashiri detsembri alguse Damaskuse-visiiti.

AÜE katkestas Süüriaga suhted 2012. aasta veebruaris üleriigiliste repressioonide tõttu, millega püüti suruda maha režiimimuutust nõudvaid proteste.

Paar tundi pärast AÜE teadaannet andis ka Bahrein teada kavatsusest taasavada oma saatkond Damaskuses, mis suleti 2012. aasta märtsis.

Pärsia lahe äärse väikeriigi välisministeerium teatas, et Bahrein "kibeleb jätkama suhteid" Süüriaga ja "tahab tugevdada araablaste rolli ja taaskäivitada selle Süüria iseseisvuse, suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse säilitamiseks ja piirkondliku sekkumise ärahoidmiseks selle asjadesse".

Süüria liikmesus Araabia Liigas peatati 2011. aasta novembris, kui ohvrite arv riigis puhkenud konfliktis oli tõusmas ja piirkondlikud jõud tegid panuse president Bashar al-Assadi režiimi kokkuvarisemisele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: