Ratas peab riigi strateegilise planeerimise koondamist kaalumisväärseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peaminister Jüri Ratas riigikogus
Peaminister Jüri Ratas riigikogus Autor/allikas: Erik Peinar/riigikogu

Peaminister Jüri Ratase arvates väärib kaalumist riigireformi sihtasutuse idee koondada riigi strateegiline planeerimine riigikantseleisse.

Riigireformijad avaldasid esmaspäeval oma täitevvõimu peatüki, kus tegid ettepanku, et peaministrist võiks kujuneda tulevikus riigi peastrateeg.

Eesmärgi saavutamiseks tuleks riigireformijate hinnangul riigikantselei praeguse strateegiabüroo, riigikogu arenguseire keskuse ning Eesti Panga spetsialistide baasilt luua peaministri otsealluvusse Eesti Vabariigi Strateegiakeskus.

"See, et tekiks suurem võimekus strateegiliselt planeerida ja mõelda - arvan, et see on tõsiseltvõetav mõttekoht," ütles Ratas ERR-ile.

Iseküsimus on Ratase sõnul see, et kas riigikantseleisse tuuakse sel juhul ka eelarvestrateegiline pool, mille eest kannab praegu hoolt rahandusministeerium.

Ministrite arvu kärpimise kohta ütles Ratas, et see on ka praegu võimalik, kuid lähtuda tuleks siiski konkreetsest vajadusest.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: