Andrus Ansipi sõnul pole ulatusliku riigireformi järele vajadust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andrus Ansip.
Andrus Ansip. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Euroopa Komisjoni asepresident, Reformierakonda kuuluv kauaaegne Eesti peaminister Andrus Ansip ütles, et pole mingisugust mõjuvat põhjust hakata riigireformi sihtasutuse ettepanekuid ellu viima.

"Selles ettepanekus pole iseenesest midagi väga uut, mitmetes riikides see toimib. Aga ma ei näe praegu karjuvat vajadust selliseks ulatuslikuks reformiks. Kõigepealt tuleks defineerida, et kus on need probleemid ja siis hakata lahendusi otsima," ütles Ansip ERR-ile kommenteerides sihtasutuse ettepanekut ministeeriumid kaotada ja luua ühendatud valitsusasutus.

Ministrite vähendamine ei tähenda Ansipi sõnul samuti Eesti riigiaparaadile suurt võitu ei tähenda.

"Niisama ministrite arvu ei saa vähendada, sest nad peavad osalema ka Euroopa Liidu poliitika kujundamisel ja nõukogude töös osalema ning näeme juba praegu, et osad ministrid sellega ei tegele. Nad ütlevad, et muu tööga hõivatud, mis pole aktsepteeritav," rääkis Ansip.

Peaminister on Ansipi sõnul eelkõige täitevvõimu juht, kelle töö hulka kuulub strateegiliste plaanide tegemine ja nende elluviimine.

"Esindusfunktsioonide täitmine pole peamine. Ja peaminister ei saa distantseeruda igapäevaste otsuste langetamisest. Ilus on öelda, et peaminister on suur strateeg ja teda need luuad, rehad ja sahad ei pruugi huvitada, aga selle kõigega tuleb tegeleda," ütles Ansip.

Pikaajalise visiooni koostamise kohta teatas Ansip: "Näha ette suuri muutusi 30 aasta peale on praktiliselt võimatu, selles on üksjagu naiivsust. Näiteks interneti tulekut ei osanud keegi ette näha, aga nüüd on see meie igapäevaelu osa. Elu on muutunud. Valitsused ja riigikogu kooseisud peavad olema paindlikud ja oskama kohaneda uute eludega."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: