Jürgen Ligi peab ühtset valitsusasutust halvaks ideeks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jürgen Ligi
Jürgen Ligi Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe, mitu korda erinevates ministriametites olnud Jürgen Ligi sõnul pole nõus kodanikualgatusliku Riigireformi Sihtasutuse ettepanekuga, et kõik ministeeriumid liidetaks ühikseks valitsusasutuseks.

"Kõik on võimalik, aga küsimus on selles, kas see on vajalik. See võib tunduda toreda ideena, kui olla riigist väga kaugel," ütles Ligi esmaspäeval ERR-ile. Ta lisas, et peab olema poliitikud, kes jagavad erinevaid valdkondi.

Kui Riigireformi Sihtasutuse esindajad ütlevad, et peaminister peaks hakkama strateegiliseks juhiks ja lõpetama esindusfunktsioonid, siis see on Ligi väitel absoluutselt välistatud.

Keskerakonna esimehel, ametis oleval peaministril Jüri Ratasel ei teki Jürgen Ligi sõnul kunagi strateegilist mõtlemist, aga ometi on ta kõige populaarsem peaminister.

"Siseriiklikult ta võlub inimesi, käib igal pool, surub kätt, aga me ei saa nõuda inimeselt, et ta hakkaks teistmoodi mõtlema, kui ta on kasvanud teistsuguses keskkonnas. Esindusfunktsioone on vaja, inimesi on vaja rahustada. On vaja ka inimesi, kes näevad pikemalt ette ohte. On vaja üldist juhti, kellesse nad usuvad, kui heasse inimesse," kommenteeris Ligi Riigireformi Sihtasutuse ettepanekuid.

Ligi lisas: "Poliitikas käib populaarsusvõistlus, mida ma ise ei naudi, aga ma püüan selgitada. Neile kes arvavad, et ametis on spetsialistide valitsus, kes mõtleb 15 aastat ette. Küsimus ikka on kombinatsioonis, kus on koos ratsionaalsus ja emotsionaalsus, mida publikule pakutakse, et võimu kanda."

Riigireformi Sihtasutuses on Ligi sõnutsi väga tublisid inimesi, kes 1990. aastatel on olnud riigi ehitamise juures.

"Aga see, mida nad pakuvad on silo vanadest mõtetest. Siinkohal muutuks ma väga kriitiliseks.Valitud mugav vaade, et kõik ühiskonna hädad algavad riigisektorist. On sõjakat retoorikat, kuid suuri lahendusi ei ole," lausus Ligi. "Reformiga peab tegelema kogu aeg, aga ei saa selle asemele panna suvalist mõtete kobarat."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: