Jüri Raidla: riigireformi ettepanekute südamik võiks paika jääda

Jüri Raidlat intervjueeris Andres Kuusk
Jüri Raidlat intervjueeris Andres Kuusk Autor/allikas: ERR

Riigireformi eestvedaja, vandeadvokaat Jüri Raidla ei eelda, et parteid võtavad üle kõik 67 ettepanekut, kuid avaldas lootust, et kesksed ettepanekud leiavad rakendamist.

Raidla ütles intervjuus ETV saatele "Esimene stuudio", et ta lausa tervitab seda, kui leidub ettepanekute kritiseerijaid.

Ta tuletas samal ajal meelde, et riigireformi sihtasutus ei otsusta, millised ettepanekud lähevad käiku. Sihtasutus lõpetab oma töö 2019. aasta mais ja seejärel on juba parlamendierakondade otsustada, mis riigireformist saab.

"Aga südamik peaks paika jääma. Ühtne valitsusasutus, silotornidest lahtisaamine ja parlamendi muutmine Eesti poliitilise elu gravitatsioonikeskuseks," märkis Raidla.

Juba praegu võib sihtasutuse jõupingutusi vaadelda Raidla hinnangul positiivsena, sest debatti on poole aastaga olnud rohkem kui varasema kümmekonna aastaga kokku.

Ametnikkonna vähendamise idee pole Raidla kinnitusel keskne. Ta rõhutas, et olevikuga on praegu Eestis hästi, sihtasutus tegeleb aga tulevikuga.

"Meie ütleme orientiiri ette. Me ei tahagi öelda, kes ja kus tuleks koondada," ütles advokaat ja pidas 50-protsendilist ametnikkonna vähendamist kaheksa aasta jooksul kõigele vaatamata realistlikuks. Eriti, kui siit jäävad välja õpetajad, arstid, päästjad, sõjaväelased.

"Lõppeesmärk on see, et riiki oleks rahalises mõttes odavam üleval pidada," lisas Raidla.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: