Kõige tihedam konkurents tuleb valimistel Harju- ja Raplamaal

Foto: ERR

Riigikogu valimiste eel on kõige tihedamat konkurentsi oodata Harju- ja Raplamaal, kus kandideerivad nimekirja esinumbrina mitme erakonna juhid. Erakondade valimisnimekirjad valmivad aastavahetuse paiku.

Keskerakond alustas oma valimiskampaaniat ja kandidaatide tutvustamist Keilast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erakonna esinumber Harju- ja Raplamaal, peaminister Jüri Ratas saabus kohale rongiga, kaasas ministrid ja Harju- ja Raplamaa kandidaadid. Suurimaks konkurendiks nimetas Ratas Reformierakonda.

"Valik väga lihtne, et kas valida solidaarne, ühendatud tugev Eesti, kus kedagi ei jäeta maha ja kindlasti Keskerakond sellsit tulevikku Eestile soovib. Ja teine pool on Reformierakond, kes on käinud välja oma ideed ja põhimõtted. Ma arvan, et nende kahe erakonna vahel tuleb ka siin Harju- ja Raplamaal tõsine konkurents," lausus Ratas.

Reformierakonna esinumber samas ringkonnas, erakonna esimees Kaja Kallas on konkurentsi osas Ratasega nõus ja ütleb, et peab Reformierakonna konkurendiks Keskerakonda. Väitlusteemadest peab Kallas kõige olulisemaks debatti majanduse tuleviku üle.

"Harjumaal, kus elavad tegusad inimesed, on majanduse osa hästi oluline. Kuidas teha nii, et majandus oleks heal järjel, et inimesed saaksid head palka, mille pealt makstakse hästi makse," loetles Kallas.

Teise paari, kelle ideed vastanduvad, moodustavad sotsiaaldemokraadid ja EKRE. Rääkides kampaaniast, loodab sotsiaaldemokraatide esinumber Harju- ja Raplamaal Marina Kaljurand, et see tuleb viisakas ja sisuline.

"Olulistest küsimustest rääkiv kampaania. Ma loodan, et ta ei lähe labaseks ja alatuks. Omalt poolt võin lubada, et mina seda tegema ei hakka," ütles Kaljurand.

EKRE esinumber Harju- ja Raplamaal on riigikogu liige Henn Põlluaas. Kinnitamata andmetel on Isamaa esinumber Harju- ja Raplamaal kaitseminister Jüri Luik. Isamaa volikogu kinnitab nimekirjad detsembris.

Eesti 200 esinumbrid pole veel teada, kuid oletada võib, et Harju- ja Raplamaal kandideerib erakonna esimees Kristina Kallas. See on suurim valimisringkond, kus hea tulemuse korral võib koguda soliidse häältesaagi. Nii sai Andrus Ansip aastal 2007 sealt üle 22 000 hääle. Kaja Kallas kogus aastal 2011 üle 7000 ja Jüri Ratas aastal 2015 ligi 8000 häält.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: