Keskerakond sai valimisnimekirjade esinumbrid paika

Keskerakonna kongress Pärnus.
Keskerakonna kongress Pärnus. Autor/allikas: Ernest Bondarenko/Keskerakond

Keskerakond tegi esmaspäeval teatavaks, et nende esinumbriks riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaal on erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas. Keskerakonnal on paigas ka teiste valimisringkondade esinumbrid, kuigi ametlikult seda nad veel kinnitanud ei ole.

2015. aasta riigikogu valimistel kandideeris Ratas samuti Harju- ja Raplamaal ning kogus 7932 häält. Toona oli ta riigikogu aseesimees. Toonane peaminister ja siis Reformierakonna esimeheks olnud Taavi Rõivas sai samas ringkonnas 15 881 häält.

Tallinna kolme valimisringkonna puhul on erakonnas kokkulepe selline, et Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa esinumbriks saab Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid. 2015. aastal oli selleks Mihhail Kõlvart.

Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonna esinumber on Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. Eelmistel valimistel oli nimekirjas esimene Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar.

Linnapea Taavi Aas veab nimekirja Mustamäel ja Nõmmel, eelmisel korral oli esinumbriks ekslinnapea Arvo Sarapuu.

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa esinumbriks on erakond juba kinnitanud riigikogu aseesimehe Enn Eesmaa. Eesti väikseima valimisringkonna, Lääne-Virumaa esinumbriks saab riigikogu liige Siret Kotka-Repinski, Ida-Virumaal Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom. Kõik kolm kandideerisid samades ringkondades esinumbrina ka 2015. aastal.

Jõgeva- Ja Tartumaa nimekirja tipus on riigihalduse minister Janek Mäggi, möödunud valimistel oli sellel positsioonil Marika-Tuus Laul.

Endine riigihalduse minister Jaak Aab on Keskerakonnal kavas panna esinumbriks Viljandi- ja Järvamaa valimisringkonnas, eelmisel korral oli nimekirja tipus haridus- ja teadusminister minister Mailis Reps.

Tartu linnas on ilmselt esimesel positsioonil riigikogu liige Aadu Must, Võru-, Valga- ja Põlvamaal maaeluminister Tarmo Tamm, Pärnumaal on majandusminister Kadri Simson. Must ja Simson kandideerisid neis ringkondades ka eelmisel korral riigikokku, Võru-, Valga- ja Põlvamaal oli esinumbriks Heimar Lenk.

Harju- ja Raplamaal kandideerivad Keskerakonna nimekirjas veel tuntud sumomaadleja ja ettevõtja Kaido Höövelson, riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees ja erakonna Harjumaa piirkonna juht Toomas Vitsut, varasem saatejuht ning produtsent Kristiina Heinmets-Aigro, Tallinna abilinnapea ning ettevõtja Aivar Riisalu, Riigikogu liige Vladimir Velman, Maardu linnapea Vladimir Arhipov, Eesti Raudteelaste Ametiühingu juhatuse esimees Oleg Tšubarov, ettevõtja Kersti Männik, ettevõtja ja Anija vallavolikogu liige Jaanus Kalev, Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektor Jüri Võigemast, Rapla vallavolikogu liige ning Eesti Vee-ettevõtete liidu juhatuse esimees Hans Liibek, teatas Keskerakond.

Keskerakond kavatseb märtsis toimuvateks valimisteks nimekirjad kinnitada 12. jaanuaril toimuval valimiskonverentsil.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: