Margit Sutrop kaalub Reformierakonna nimekirjas riigikokku kandideerimist

Margit Sutrop.
Margit Sutrop. Autor/allikas: Andres Tennus/Tartu ülikool

Tartu Ülikooli rektoriks pürginud praktilise filosoofia professor Margit Sutrop kandideerib ilmselt riigikokku Reformierakonna nimekirjas.

Sutrop oleks erakonna valimisnimekirjas Tartu linnas ja ERR-i andmetel üsna kõrgel kohal, esikolmikus.

"Jah, Kaja Kallas on teinud mulle ettepaneku hakata Reformierakonna haridusvaldkonna eestkõnelejaks ja kandideerida riigikogu valimistel Tartus Reformierakonna nimekirjas," ütles Sutrop reedel ERR-ile.

Sutrop lisas, et kaalub seda ettepanekut väga tõsiselt, sest peab haridust Eesti edu võtmeküsimuseks.

"Tahan aidata kaasa parteideülese kokkuleppe saavutamisele hariduse ja teaduse piisavaks rahastamiseks ning eestikeelsele koolile üleminekuks. Juhin praegu haridus- ja teadusministeeriumi töögruppi, mille ülesandeks on valmistada ette uus haridus- ja teadusstrateegia ja nii alus-, üld-, kutse- kui kõrghariduse ja teaduse probleeme kaardistades näen, kui sügavad ja omavahel seotud paljud juurprobleemid on. Olen kindel, et hariduse ja teaduse valdkond vajab süsteemset lähenemist ja  strateegilist juhtimist, mitte rapsimist ja üksikuid reforme," rääkis Sutrop.

Sutrop kandideeris tänavu kevadel Tartu Ülikooli rektoriks, kuid ei osutunud valituks. Ta on Tartu ülikooli eetikakeskuse rajaja ning humanitaarteaduskonna ja kunstide valdkonna dekaan.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: