Air Baltic: kütuse hind paneb paljusid lennufirmasid sihtkohti üle vaatama

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Kahel suletaval liinil konkureerib Nordicaga Läti Air Baltic, kes lendab Tallinnast nii Oslosse kui ka Amsterdami. Air Balticu sõnul paneb kütuse hind paljusid lennufirmasid Euroopas oma sihtkohti üle vaatama, samas suureneb ettevõtte kinnitusel otselendude arv kõigist Baltimaade pealinnadest.

Air Balticu juht Martin Gauss ütles "Aktuaalsele kaamerale", et lennufirma lähtub sihtkohtade valikul üldisemast kontseptsioonist, sest kogu tegevus - nii uute lennukite hankimine kui ka kohad, kuhu ja millal lennata - on omavahel seoses.

"Näeme praegu Euroopa lennunduses suuri probleeme, sest kütuse hind on väga kõrge. See tähendab, et kõik ei saa lennata kõigisse sihtkohtadesse kasumlikult. See on konkurents. Loomulikult on kahju, kui pakkumisi vähemaks jääb. Oleme äriplaanis ette näinud, et suurendame oma lennukiparki ja me täidame seda. Oleme Eestist avanud kaks uut sihtkohta ja kokku on
meil neid Tallinnast 12, nii et meie lendame edasi," selgitas Gauss.

Riia lennujaamas valitses reede õhtul Tallinnaga võrreldes hoopis teine meeleolu. Läti president Raimonds Vējonis saabus koos arvuka rahvahulgaga vaatama Air Balticu kingitust Lätile peatse 100. aastapäeva puhul ehk rahvusvärvides uut lennukit, mis laupäeval teeb riigipeaga pardal oma esimese liinilennu.

Rahva soovil on välja valitud 14 Läti linna, mille nimed antakse lennukitele.

Air Baltic on muutunud kogu Läti üheks edukamaks tööandjaks.

Nordica teatas reedel, et lõpetab jaanuaris lendamise kolme sihtkohta, kuna need on ettevõtte teatel kahjumlikud. Suletakse liinid Oslosse, Amsterdami ja Peterburi. Ühtlasi kaob n-ö kontori poolelt üheksa töökohta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: