Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nordica sulgeb kolm lennuliini ja koondab kümmekond töötajat

{{1541738040000 | amCalendar}}

Nordica lõpetab jaanuaris lendamise kolme sihtkohta, kuna need on ettevõtte teatel kahjumlikud. Suletakse liinid Oslosse, Amsterdami ja Peterburi. Ühtlasi kaob n-ö kontori poolelt üheksa töökohta.

Nordic Aviation Groupi juhi Hannes Saarpuu sõnul on Peterburi ja Amsterdami puhul põhjuseks vähene nõudlus ning Oslo liinil terav konkurents, kus pole majanduslikult mõistlik kolmanda vedajana lennata.

"Pigem suuname oma ressursi kasumit teenivatesse projektidesse, mis tugevdavad meie majandustulemusi. Nagu iga teine ettevõte, peame ka meie olema eelkõige kasumlikud ja tulevased muudatused liinivõrgus teenivadki seda eesmärki. Nordica võime olla paindlik ja reageerida operatiivselt turu muutustele on pikaajalise edu tagamisel oluline tegur," selgitas Saarpuu.

Alates 14. jaanuarist teenindab Nordica talveperioodil kaheksat otseliini, lennates Tallinnast Stockholmi, Vilniusesse, Kopenhaagenisse, Brüsselisse, Kiievisse, Varssavisse, Viini ja Münchenisse.

Reisijatele, keda jaanuarikuus tehtavad muudatused puudutavad, pakutakse välja alternatiivsed lahendused. Nordica kodulehel on üleval info selle protsessi ja reisija õiguste kohta. Saarpuu kinnitusel ei ole vaja kellelgi oma pileti pärast muretseda.

Lennukite suunamine kasumlikele liinidele ei muuda lendava personali arvu. Jaanuaris tehtavate muudatustega seoses kaotatakse kontori poolelt üheksa töökohta.

Saarpuu lisas ERR-i raadiouudistele antud intervjuus, et kui ettevõttel on võimalus suunata oma lennukeid kasumlikemale liinidele, siis tuleb seda teha.

Ta selgitas, et lennunduses on ajad väga head ja reisijatele seis väga hea. Nordica on võtnud ülesandeks pakkuda kriitilise tähtsusega lennuühendusi Euroopasse. Aga Tallinna lennujaama on iga aastaga lisandub uusi vedajaid, kes ühendusi pakuvad ja teevad seda oma riskil.

"Iga hinna eest ei hakka me konkureerima. Kui Eestis on tugev ja jätkusuutlik lennufirma, on see tagatis, et ühendused säilivad ka siis, kui ajad lennunduses peaks minema halvemaks ja välisfirmad lahkuvad," ütles Saarpuu.

Nordica käitab ühtekokku 19 lennukit, millest kümmekond alustab oma päevatööd Tallinna baasist. Lennukite arv järgmise aasta plaanide kohaselt ei vähene, pigem võib see uute ekspordiprojektide lisandumise korral suureneda. Nordica tütarfirma Regional Jet jätkab kasvamist ning nõudlus uute pilootide ja pardateenindajate järele on endiselt suur.

Nordica on kolme tegevusaasta jooksul kasvanud piirkonna arvestatavaks regionaalseks lennufirmaks ja on läbi aegade suurim Eesti lennuettevõte. 2018. aasta esimese 10 kuuga lendas kodumaise lennufirmaga pea 600 000 reisijat, mida on üle 20 protsendi rohkem kui eelmise aasta samal ajal. Nordica ekspordib edukalt lennuteenuseid nii Rootsi, Taani, Poola kui ka Hollandisse ning annab tööd rohkem kui 500 lennundusspetsialistile Eestis ja välisriikides.

Käesoleva aasta lõpetab Nordica ilmselt paari miljoni euro suuruse kahjumiga. Saarpuu kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et kärbete toel peaks Nordica tulevast aastast alates kasumisse tõusma.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: