Reformierakond tõi Eesti kaardile kollase värvi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Reformierakond valimisnimekirja üle andmas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kui detsembris juhtis Keskerakond 12 valimisringkonnast üheksas, siis jaanuarikuises küsitluses kuues.

 ERR-i tellitud Turu-uuringute küsitluse järgi võtab Keskerakond valimisvõidu kõigis kolmes Tallinna valimisringkonnas, lisaks (4) Ida-Virumaal, (5) Jõgeva- ja Tartumaal ning (6) Võru-, Valga- ja Põlvamaal. Neist kõige kindlam valimisvõit tuleb Ida-Virumaal.

Reformierakond pretendeerib jaanuarikuise küsitlusega valimisvõidule (1) Harju- ja Raplamaal, (2) Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal), (3) Järva- ja Viljandimaal ning (4) Pärnumaal ja (5) Tartu linnas.

EKRE-le prognoosib küsitlus nappi võitu (sisuliselt sama tulemus on seal Reformierakonnal) Lääne-Virumaal, kuid palju ei kaota EKRE Järva- ja Viljandimaal populaarseimale Reformierakonnale ega Kagu-Eesti ringkonnas Keskerakonnale.

Võrreldes detsembrikuise küsitlusega on Keskerakond kaotanud oma juhtpositsiooni kolmes ringkonnas: (1) Harju- ja Raplamaal Reformierakonnale, (2) Järva- ja Viljandimaal Reformierakonnale ning (3) Lääne-Virumaal EKRE-le.

Oluline on märkida, et kuivõrd Turu-uuringute AS-i küsitluse üldvalim oli 1000, siis valim konkreetsetes valimisringkondades (eriti väiksemates) on suhteliselt väike ja sestap statistilise vea tõenäosus suur. Kuid mingeid trende erakondade toetuste kohta konkreetsetes valimisringkondades see siiski näitab. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: