Ossinovski: Eesti 200 parlamenti ei pääse

{{1548837780000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski sõnul on sotside väikese, seitsmeprotsendilise reitingu taga Kesk- ja Reformierakonna poolt valimiskampaaniasse suunatud suured rahasummad ja sotside valijate avatus uute poliitiliste jõudude, näiteks Eesti 200, suhtes. Viimane Ossinovski hinnangul parlamenti ei pääse ja neile antud hääled lähevad suurtele erakondadele.

Ossinovski tunnistas ERR-ile, et sotside valijad on avatumad erinevate uute poliitiliste jõudude suhtes ja seetõttu võib sotside kaotus reitingus tähendada, et need valijad on hakanud toetama Eesti 200. Ossinovski aga ei usu, et Eesti 200 valimiskünnise ületab.

"Eesti 200 on viimaste kuude jooksul näidanud, et neil midagi uut Eesti poliitilisse süsteemi ilmavaateliselt anda ei ole ja selles osas on nende reitingu langus ennustatav. Nimekirjad on neil ka nõrgad. Nii, et mul on täna küll keeruline ette näha, kuidas nad parlamenti võiksid pääseda," kommenteeris Ossinovski.

Ossinovski sõnul on oma osa sotside toetusest võtnud ka Keskerakond ja Reformierakond, seda tänu suuremale valimiskampaaniasse pandud rahale.

"Kindlasti on siin kõige rohkem tooni andnud see, et Reformierakond ja Keskerakond traditsiooniliselt on kaks-kolm korda rohkem kui meie valimiskampaaniasse raha pannud ja loomulikult on olnud jaanuari kuu jooksul ka erakordselt nähtavad. Meie oleme piiratumat valimiskampaania ressurssi planeerinud põhiliselt veebruarikuusse. Vaadates ka eelmisi valimisi, kus viimase kuu jooksul tegelikult umbes viis protsenti suurusjärgus see toetus muutus, nii meil kui Reformierakonnal. Siis tegelikult on veel kuu aega ja natukene rohkem minna ja selles kontekstis kindlasti on meie tugevuseks see, et meil on väga tugevad valimisnimekirjad," rääkis Ossinovski.

Ta kommenteeris veel, et Reforierakond on andnud Keskerakonnale loobumisvõidu ja on hakanud rääkima sellest, et võib-olla tuleb minna Keskerakonna väiksemaks koalitsioonipartneriks.

Ossinovski rääkis, et põhilist valimisteemat ei ole siiani kerkinud. "Sellist ühtset valikuküsimust ei ole tekkinud ja selles mõttes on need valimised kindlasti eripärased ja väga palju on lahti. Kui eelmistel valimistel juba novembris-detsembris võis enam-vähem ennustada, kuidas valimised lähevad, siis täna on veel kõik väga lahti," lausus Ossinovski.

Ossinovski sõnul on mandaatide jaotumist riigikogus täna praktiliselt võimatu prognoosida.

Tsahkna: Jevgeni läks künnisega võitlema

Eesti200 juhatuse liige Margus Tsahkna kirjutas Jevgeni Ossinovski väljaütlemise kohta sotsiaalmeedias iroonilise kommentaari.

"Käisin just suitsunurgas ja Jevgenit ei olnudki. On läinud vist valimiskünnisega võitlema," märkis Tsahkna.

Tsahkna viide suitsunurgale omab Eesti lähiajaloo poliitmütoloogias märgilist tähendust. Nii sai legendi järgi Reformierakonna valitsusest lahkumine alguse sellest, et ühes majas töötanud sotsiaalkaitseminister Tsahkna ning tervise ja tööminister Ossinovski käisid sotsiaalministeeriumi tagahoovis asuvas suitsunurgas maailmaasju arutamas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: