Kristina Kallas: plakatikampaania vähendas meie toetust

Kristina Kallas.
Kristina Kallas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles erakondade värskeid reitingunumbreid kommenteerides, et olgugi, et Eesti 200 toetus langes, on neil põhjust üldiselt rahul olla.

"Meie toetus on vähenenud nn plakatikampaania tõttu, mis osasid inimesi šokeeris. Aga toetus Eesti 200-le on siiski püsiv. Ning üks asi on reitingud, tein aga teema püstitamine ja lahenduste otsimine ühiskonnas. Mina ennustan, et mitte ükski valimisdebatt ei möödu selleta, et me meie tõstatud teemal arutame ja järgmine valitsus peab sellega samuti tegelema hakkama," ütles Kallas ERR-ile.

Kallas tunnistas, et praegused küsitlusnumbrid näitavad, et käib kahe suure gigandi võitlus.

"Erakonnad, kes on turul toiminud 27 aastat, on teatud eelistega võrreldes meiega. Aga me oleme suutnud teemasid kehtestada ka suurtele erakondadele. See oli ka alguset peale meie eesmärk, et räägime asjadest, mis Eestile pikas plaanis olulised. See näitab, et ka väiksemad erakonnad suudavad mõjutada poliitikat üldiselt."

Kallas ütles, et valimiskünnise piiril olek ei sunni nende kampaaniaplaane muutma. Ta märkis, et Eesti 200-l ei ole kasutada kampaaniaks selliseid finantsvahendeid, mis riigieelarvest toetust saavatel parlamendiparteidel.

"Peame seetõttu olema oma teemade väljatoomisega leidlikud," sõnas Kallas.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: