Küsitlus: valijate esimene eelistus on Kesk- ja Reformierakonna koalitsioon

Valijate esimene eelistus laseks Reformierakonnal end Toompeale parkida koos Keskerakonnaga.
Valijate esimene eelistus laseks Reformierakonnal end Toompeale parkida koos Keskerakonnaga. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Hoolimata aastaid kestnud teineteise materdamisest on valijate esimene valitsuse koosseisu eelistus suur koalitsioon Keskerakonna ja Reformierakonna vahel, näitab Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i uuring.

Samas Isamaa valijatel on Keskerakonnast isu täis, mis teeb praeguse valitsuse jätkamise pärast 3. märtsi küsitavaks, vahendab ajaleht uuringut.

Eesti Päevaleht lasi jaanuaris Turu-uuringute AS-il uurida valijate eelistusi järgmise valitsuskoalitsiooni koosseisu kohta. Uuringus arvestati kuue erakonnaga, mis peamiste Eestis avaldatavate arvamusküsitluste järgi tõotavad riigikokku pääseda - neist koostati kaheksa võimalikku koalitsioonivarianti, millel võiks olla eeldusi ka parlamendis enamus saavutada.

Tulemused viitavad ühele peamisele soovile: valijate esimene eelistus on suur koalitsioon Keskerakonna ja Reformierakonna vahel. Kahe suurpartei liidu soosimine juhib nii üldises valijate eelistuste tabelis kui ka kitsamalt nende endi valijate seas - ligi veerand Keskerakonna valijaid tahaks näha suurt koalitsiooni, Reformierakonna valijatest soosib seda käiku viiendik toetajaid

Valijarühmadest tuleb esile, et Kesk- ja Reformierakonna koostööd toetavad naised rohkem.

Kui Reformierakonda peetakse venekeelse valija jaoks traditsiooniliselt punaseks rätikuks, näeb ka see valijasegment neis koos Keskerakonnaga ülekaalukalt parima võimaliku valitsuse moodustajaid.

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: