Karnau: parteid teevad väikeste lubaduste kampaaniat

Foto: Priit Mürk/ERR

Seekordsete riigikogu valimiste eel ei ole parteidel suuri eesmärke ning nad annavad vaid väikeseid lubadusi, ütles saates "Olukorrast riigis" Andrus Karnau.

Sel nädalal avaldasid uuringufirmad taas parteide valimis-eelsed reitingud. Turu-uuringute andmetel on Keskerakond populaarseim Reformierakonna ees, Kantar Emori andmetel aga vastupidi.

Ahto Lobjakas ütles saates, et järgmise koalitsiooni koosseis on võimalik juba ära prognoosida.

"Opositsiooni jäävad eri põhjustel Reformierakond ja EKRE, kahe peale kokku nad saavad 42 kohta parlamendis - ma pakun praegu lambist. Ülejäänutega hakkab kombineerima Ratas, kes selgelt on väljendanud eelistust - mulle tunduvat eelistust - selle tänase mustri suhtes, kus on üks suur Keskerakond ja riburadapidi väikseid," arutles Lobjakas.

Karnau lisas, et ilmselt on võimalus, et jätkub sama koalitsioon nagu praegu või kaasatakse ka Eesti 200, kui viimane künnise ületab.

Tänavusest valimiskampaaniast rääkides, ütles Karnau, et suuri lubadusi on erakonnad vähe andnud. Ka Lobjakas peab tänavust kampaaniat igavaks.

"Põhiliselt lubatakse pensionäridele pisut pensioni, riigipalgalistele pisut lisaraha. Kõikidele palgasaajatele Reformierakond lubab väikest lisaraha sellel moel, et tõstab maksuvaba künnise kõigile 500 euroni. Selline väikeste lubaduste kampaania, kus suuri eesmärke peaaegu polegi," rääkis Karnau.

Ta lisas, et valijad on ilmselt oma eluga praegu rahul ning eelistavad senise valitsuse jätkamist.

"Seda näitasid kas või viimased kohalikud valimised, kus seni võimul olnud vallavanemad tegid hämmastavalt hea tulemuse, ootamatult hea tulemuse, kus inimesed ei otsinud muutusi, vaid otsisid lihtsalt seda, et jätkuks selline status quo," ütles Karnau.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: