USA seadusandjad võrdlesid Trumpi-ajastu Atlandi-ülest lõhenemist peretüliga

Nancy Pelosi (keskel) koos New Jersey senaatori Bob Menendezi ja EL-i välispoliitika juhi Federica Mogheriniga.
Nancy Pelosi (keskel) koos New Jersey senaatori Bob Menendezi ja EL-i välispoliitika juhi Federica Mogheriniga. Autor/allikas: Virginia Mayo/AP/Scanpix

USA kongressi esindajatekoja spiikri Nancy Pelosi juhitav 50-liikmeline delegatsioon kinnitas Brüsselis USA-Euroopa sidemete tugevust ning Ühendriikide toetust NATO-le.

USA president Donald Trumpi väljaütlemised ja arusaamad alates tuumarelvastusest kuni kliimamuutusteni on tekitanud Euroopa liidrites ärevust, kuid delegatsiooniga Brüsselis viibinud Pelosi rõhutas ajakirjanikele USA austust Euroopa vastu, vahendas Reuters.

"Nii nagu perekondades, on meilgi häid ja halbu aegu," rääkis kongressi liige ja välisasjade komitee esimees Eliot Engel. "Mõnikord on asjad konarlikud, kuid need lahenevad."

EL ja USA on olnud lähedased liitlased ja ka NATO-s tihedat koostööd teinud. President Trump on aga Euroopa riigipäid hurjutanud liiga nappide kaitsekulutuste eest, tekitades küsimuse, kui suur on tema pühendumus lääneriikide sõjalisele alliansile ja Euroopa piiride julgeolekule.

Pelosi kinnitas Brüsselis selle pühendumise tugevust. "Ma ei usu, et demokraatide ja vabariiklaste arusaam meie suhetest NATO-ga oleks erinev," ütles ta.

USA delegatsioon võttis osa Müncheni julgeolekukonverentsist ning külastas esmaspäeval ja teisipäeval Brüsselis NATO-t ja EL-i peakorterit.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: