Trump kritiseeris taas Saksamaad väikse NATO-panuse ja Vene gaasi asjus

USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA president Donald Trump kritiseeris Fox Businesss Newsile antud intervjuus taas Saksamaad vähese NATO-sse panustamise ja Venemaalt maagaasi ostmise eest.

"Seega Saksamaa maksab Venemaale energia eest miljardeid ja miljardeid dollareid," vahendas uudisteagentuur AFP Trumpi sõnu.

"Seega nad annavad Venemaale miljardeid dollareid, kuid meie peaksime ikka Saksamaad kaitsma ja Saksamaa on lootusetu! OK?" lisas ta.

Trump ja tema administratsiooni liikmed on Saksamaad korduvalt süüdistanud väheses panuses riigikaitsesse ajal, mil Berliin pole endiselt loobunud plaanist rajada Läänemerre Venemaalt maagaasi tarniv Nord Stream 2. Viimase asjus on Washington ähvardanud kehtestada isegi sanktsioone.

Saksamaa rahandusministeeriumi kava kohaselt kerkiksid Saksamaa kaitsekulud sellel aastal 1,37 protsendini SKP-st, kuid hakkaksid siis taas keskpikas plaanis langema. NATO on aga seadnud eesmärgiks, et iga liikmesriik kulutaks riigikaitsele aastaks 2024 kaks protsenti SKP-st.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: