Valimiste valvurid taunisid portaali Objektiiv valimisvoldikut

Foto: ERR

Kodanikualgatuse valimiste valvurid hinnangul rikub voldik head valimistava eelkõige sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna illustreerimiseks kasutatud "jõhkrate sümbolitega".

"Objektiivi voldiku lühike sõnum on, et ära vali kedagi peale Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna. Ülejäänud erakondade puhul tõmbasid meie tähelepanu aga illustratsioonid – sotsiaaldemokraatide puhul on kasutatud sirpi ja vasarat ning Reformierakonna puhul rahakotiga minema jooksvat varast," kirjeldas valimiste valvurite esindaja Andrei Liimets "Terevisioonis".

"Me saame aru, et maailmavaated on erinevad. Aga need on sellised sümbolid ja assotsiatsioonid, et need ei peaks kuuluma normaalse valimisvõitluse juurde ning see, et Objektiiv teeb nii jõhkrate sümbolitega kellegi valimiskampaaniat, ei lähe kindlasti kokku hea valimistavaga," lisas ta.

Liimetsa sõnul sätestab hea valimistava muu hulgas, et vaenu ei tohi õhutada.

Teise hea valimistava rikkumisena taunisid valvurid lõppeval nädalal haridusminister Mailis Repsi Kohta-Järve visiiti puudutanud libauudise levitamist. Ministri visiidi ajal Kohta-Järve linnavalitsuse ette heisatud Vene lipp ei olnud seotud ministri, vaid Novgorodi delegatsiooni linnas viibimisega. Sellegipoolest levitas mitu Reformierakonna ja Vabaerakonna kandidaati Liimetsa sõnul oma sotsiaalmeedia kanalites väidet, nagu oleks Vene lipp heisatud just nimelt Repsi käigu tõttu.

Kolmanda rikkumisena tuvastasid valvurid kodudesse saadetud keskerakondlase Oudekki Loone valimisreklaami, mis oma olemuselt jäljendas valvurite hinnangul liiga palju ametlikku valijakaarti.

Portaali Objektiiv valimisvoldiku lehekülg "Terevisiooni" eetris 22. veebruaril 2019. Autor: ERR

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: