Keskerakond võitis Ida-Virumaal ja kahes Tallinna ringkonnas

{{1551648420000 | amCalendar}}

Keskerakond võitis valimised Ida-Virumaal ning Tallinnas kahes ringkonnas, kuid seda väiksema eduga kui eelmistel valimistel.

Keskerakond võitis valimised Ida-Virumaal, kus kogus 47,9 protsenti häältest. Seda on siiski oluliselt vähem kui eelmistel valimistel saadud 59 protsenti.

Eriti drastiliselt kaotas hääli Keskerakonna piirkonna esinumber Yana Toom. Kui eelmistel valimistel sai Toom Ida-Virumaal 11 574 häält, siis sel korral 6197 häält. Seda on 5377 häält vähem.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas seletas seda asjaoluga, et Keskerakonna valija ei tulnud Ida-Virumaal välja ning et Yana Toom ei saanud töö tõttu Brüsselis teha nii aktiivset kampaaniat kui näiteks tema Harju- ja Raplamaal.

Teise koha Ida-Virumaal sai Sotsiaaldemokraatlik erakond, kes kogus 14 protsendi valijate toetuse. Kaugele ma ei jäänud Reformierakond 13,2 protsendi ja EKRE 10,4 protsendiga.

Võrreldes muu Eestiga pälvis ka Eesti 200 suurema toetuse - 6,5 protsenti. Isamaa toetus oli Ida-Virus 6,2 protsenti.

Tallinnas võit kahes ringkonnas

Oodatult võitis Keskerakond Tallinnas Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas. Keskerakond kogus 37,6 protsenti häältest, kusjuures parima tulemuse tegi Mihhail Kõlvart 17 075 häälega.

Seda on siiski vähem kui eelmistel valimistel, mil Keskerakond sai selles ringkonnas 42,7 protsenti häältest ja erakonna toonane esimees Edgar Savisaar riigikogu valimiste aegade rekordit märkivad 25 057 häält. Kõlvart jäi häälte arvult alla ka Harju- ja Raplamaal kandideerinud Kaja Kallasele.

Võidu võttis Keskerakond ka Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas. Samas oli Keskerakonna edu Reformierakonna ees üsna napp - toetused vastavalt 30,2 ja 28,9 protsenti.

Suurim häältetooja Keskerakonnale oli selles ringkonnas Raimond Kaljulaid 7334 häälega.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: