Riigikogust välja jäänud Eiki Nestor hakkab ilmselt pensionipõlve pidama

Eiki Nestor
Eiki Nestor Autor/allikas: ERR

Riigikogu esimees sotsiaaldemokraat Eiki Nestor tunnistab, et on erakonna ja enda valimistulemuses pettunud, ta pole veel isiklikus elus plaane teinud, kuid tõenäoline variant on tema sõnul jääda lihtsalt pensionile.

"Ma olen juba praegu töötav pensionär," ütles 65-aastane Nestor esmaspäeval ERR-ile. Ta lisas, et pole veel kindlaid plaane teinud, kuid on hea meelega pensionär ja toimetaks oma Hiiumaa kodus.

Tartu- ja Jõgevamaal 1492 häält kogunud Nestor jäi riigikogust välja, ta on saadik olnud riigikogus 1992. aastast alates, vahepeal olnud ka ministriametis.

Veteranpoliitik Nestori sõnul ei saa jääda rahule ka sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) tulemusega riigikogu valimistel. SDE sai riigikogus kümme kohta.

"15 kohta oleks olnud hea tulemus, ma ei saa jääda rahule," nentis Nestor. Ta lisas, et tema jaoks aga siiski olnud kõige hullem, kui riigikokku oleks pääsenud neli erakonda nagu 2003. aastal. "Riigimehelikult mõeldes on viie erakonna pääsemine parlamenti hea," tõdes riigikogu esimees.

Sotsiaaldemokraatide napi valimisedu taga on Nestori hinnangul mitmed tegurid. Ta nimetas aktsiisipoliitika ebapopulaarsust, mis tingis erakonna halva kuvandi valijate jaoks, erameedia suhtumise SDE-sse, samuti andis Nestori sõnul teatava tagasilöögi Rainer Vakra plagiaadiskandaal ning teiste suurte erakondadega võrreldes tagasihoidlik valimiskampaania.

"Kõik halvad uudised mõjutavad tulemust, eriti veel valimiskampaania ajal," sõnas Nestor. "Ja eks koalitsioonis olles tuli teha riigimehelikke otsuseid, mis teatavasti hääli ei too."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: