Simson näeb kaotuse peapõhjusena allajäämist reklaamimahus

Keskerakonna aseesimees Kadri Simson leiab, et senise valitsuspartei allajäämise Reformierakonnale põhjustas suutmatus samas mahus poliitilist reklaami osta kui seda sai endale lubada põhikonkurent.

"Kui peab mõtlema, miks see võit on nii palju suurem, mida ükski uuringufirma ei näidanud, siis kohe hakkab silma, et Reformierakonnal oli massiliselt makstud poliitilist reklaami. Igaüks, kes telekat vaatas, nägi seal väga palju Reformierakonna reklaami ja üsna napilt Keskerakonna oma. Nii, et see võib olla siis esimene põhjus - nähtavus reklaamipauside ajal," rääkis Simson esmaspäeva hommikul usutluses Vikerraadiole. "See on tõsiasi, et meie valimiskampaania oli märksa tagasihoidlikum kui meie konkurentidel," lisas ta.

Riigikogu valimised võitis kindlalt Reformierakond, kes sai 28,8 protsendi valijate toetuse ja uues parlamendis 34 kohta. Teise tulemuse sai Keskerakond, mis kogus 23 protsendi valijate toetuse, mis annab uues riigikogus 26 kohta. Seda on üks koht vähem kui töö lõpetavas riigikogus.

Eelmistest valimistest halvema tulemuse said ka Keskerakonna koalitsioonipartnerid sotsid ja Isamaa, mis kogusid vastavalt 10 ja 12 häält ehk vastavalt viis ja kaks kohta vähem kui eelmisel korral.

Simson nägi enda allajäämise peapõhjusena Pärnumaa valimisringkonnas Mart Helmele seda, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Helme sai erakonna juhina suuremat tähelepanu kui teised kandidaadid ringkonnas.

Vastates küsimusele, kas Jüri Ratas tuleks Keskerakonna esimehe kohalt välja vahetada, leidis Simson, et Ratas peaks jätkama, kuna erakonnal on "vaja tugevat meeskonna juhti ja seda vaieldamatult Jüri Ratas olnud on".

Simson ei andnud selget vastust, kas eelistab jääda opositsiooni või minna väiksema partnerina Reformierakonna juhitud valitsusse. "Ma arvan, et Keskerakond on mõlemas olukorras olnud oma õiguste eest väljas ja oma valijate soove esindanud. Ma üldse ei karda opositsioonis olekut, seda me oleme pikalt teinud. Aga samas ka valitsuses olles on omad võimalused nagu on näidanud praeguses tööd lõpetavas valitsuses sotsid ja Isamaa. Nad on oma põhimõtete eest saanud seista ka märksa väiksemate erakondadena kui Keskerakond ennast praeguses valimissituatsioonis leidis," rääkis Keskerakonna aseesimees Simson.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: