Töötukassa: Ida-Virumaa Baltika õmblejatel muretsemiseks põhjust ei ole

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Töötukassa kontor Tartus. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Töötukassa hinnangul rõivafirmast Baltika Ahtme tehasest sügisel koondatavad inimesed liigselt muretsema ei pea ja neil on kõrge tõenäosusega võimalik uus töö leida.

"Tegelikult on meil õmblejatest puudus kogu aeg. Meil on peale Baltika Tailori veel 19 õmblusettevõtet, kes meil töökäsi otsivad," ütles Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk. "Õmbleja ametikoht on just üks selline, kus meil on tööjõupuudus."

Baltika 340 koondatavast töötajast on 110 töötajat Ahtmest, rääkis Teelahk. "Koondamine on alati kurb nende inimeste jaoks, aga teistpidi võttes Ida-Virumaa töötukassa nelja büroosse tuleb igal nädalal 200 uut klienti arvele. Sellise mahu ja sellise käibega oleme harjunud. Meil on ressurss olemas, kuidas neid aidata," rääkis Teelahk.

"Kui me saame informatsiooni, kui palju neid siis siin koondatakse, me lepime ettevõttega kokku. Meil on koondamisele reageerimise tiim. Läheme kohale. Räägime nendest võimalustest, mis me pakkuda saame ja kui ettevõtte soovib, siis me teeme kohapeal ka minimessi, ehk kutsume need tööandjad, kes pakuvad just nendele inimestele tööd," rääkis Teelahk.

Teelahe hinnangul ei tohiks koondatavatel õmblejatel samas piirkonnas uue töö leidmine liiga raske olla. "Samas regioonis kohe Kohtla-Järvel on seitse ettevõtet, Jõhvis kolm ettevõtet, Ahtmes veel kaks ettevõtet, ka on võimalik Kiviõlisse sõita," rääkis Teelahk.

Kokku on Ida-Virumaal praegu 900 täitmata töökohta, kuid kui mitu neist täitmata töökohtadest võiks õmblejatele sobida, Teelahk hoobilt öelda ei osanud. Samas märkis ta, et neli õmblusfirmat endale praegu töötajaid otsivad. Õmbleja palgatase Ida-Virumaal on umbes 600 ja 800 euro vahel, rääkis Teelahk. "Oleneb töö keerukusest. Kus on keerulisemad tööd, on ka paremad palgatingimused."

Baltika teatas esmaspäeval, et sulgeb Eestis tootmise, koondab 340 töötajat ja sulgeb Mosaic ja Bastion brändid. Tegemist on osaga ettevõtte kavast kahjumist välja jõuda. Lisaks sellele plaanib Baltika emiteerida augustis 5 miljoni euro ulatuses uusi aktsiaid.

Baltika aktsia hind reageeris uudisele esmaspäeva hommikul tõusuga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: