Kadri Simson: osa valijaid hindab ebaviisakust ja solvanguid liiga kõrgelt

Majandusminister Kadri Simson ütles "Esimeses stuudios" saatejuht Johannes Trallale, et osa valijaid hindab liiga kõrgelt ebaviisakust ja solvanguid, ajades selle sassi aususega.

Simson vabandas saates Eesti naistearstide ees, keda EKRE aseesimees Martin Helme süüdistas Hippokratese vande rikkumises.

"Kui Jüri Ratas ei ole suutnud või jõudnud Eesti naistearstide ees vabandada, siis ma vabandan Keskerakonna nimel kindlasti," lausus ta ja lisas, et on kokku puutunud paljude pühendunud naistearstidega. "Tõepoolest, mõnikord naise tervis nõuab ka seda, et nad peavad lapseootuse katkestama, aga see ei ole naisele ega arstile mitte mingis mõttes kerge protseduur."

Simson rääkis, et osa valijaid hindab ebaviisakust ja solvanguid liiga kõrgelt, ajades need sassi aususega. Osa poliitikuid saab aga sellest kasu, sest ega nad päriselus võib-olla olegi nii inetu sõnakasutusega, aga kui näiteks kolleegi solvamist premeeritakse poolehoiuga, siis hakatakse selliseid sõnu kasutama rohkem, kui ta õigeks peab.

"Ma ei rääkinud praegu ainult ühest erakonnast. Ka Reformierakonnas on neid suursuid küllaga," vastas ta saatejuhi märkusele, et Keskerakond premeerib tema kirjeldatud poliitikuid kutsega valitsusse.

Küsimusele, kas vastab tõele, et Simson avaldas erakonna juhatuse koosolekul arvamust, et niisuguses olukorras oleks Keskerakonnal mõistlikum opositsiooni jääda, vastas ta, et kes seda enam mäletab - see oli pikka aega tagasi.

"Ma arvan, et ma ei öelnud seda, sest olen püüdnud mõelda pärast valimisi, mida minu valijad ootavad. Ja seda koalitsiooni, mida minu valija kindlasti toetaks, ei ole võimalik pärast valimistulemuste selgumist kokku panna," tõdes ta. "Aga kui ma mõtlen oma valija peale, ei andnud ta kindlasti oma häält mulle selle jaoks, et ma loobuksin võimalusest oma lubadusi ellu viia ja läheksin lihtsalt opositsiooni."

See, kui palju hääli koalitsioon riigikogus kokku saab, sõltub Simsoni sõnul koalitsioonileppest.

"Mul on usaldus erakonna esimehe suhtes, et ta ei tule meie volikogu ette leppega, mille puhul inimesed ei saa rahulikult seda lepet toetada. Nii et kõik on selles kokkuleppe sisus kinni ja me teame, et on mitmeid poliitilisi valikukohti, kus võib olla taluvuspiir väga õhkõrn. Jüri Ratas on sõlminud töötavaid kokkuleppeid väga eriilmeliste poliitikutega ja see on järjekordne raske eksam tal," nentis Simson.

Rääkides võimalikust koalitsioonist Reformierakonnaga, ütles ta, et erakond on neid kümme aastat välistanud ega ole isegi kõige raskematel hetkedel Keskerakonna ettepanekuid kuulda võtnud.

"Loomulikult arvan, et Reformierakond ise ei tulnud ka mustrist välja. Olen olnud kaks korda juures, kus Keskerakond pidas läbirääkimisi Reformierakonnaga, 2002 ja 2005. Toona paraku oli nii, et Reformierakond pani lauale, et koalitsioonilepe on siin ja nimetage üks keskmine ja paar väikest lubadust, mida te ellu tahate viia," meenutas ta.

Selle kohta, mis saaks siis, kui Reformierakonna esimees Kaja Kallas taganeks maksureformi plaanist, ütles Simson, et Kallas meeldib talle poliitiku ja inimesena väga, aga Jüri Ratas on talle siiski väga palju sümpaatsem ja kui Keskerakonnal on võimalik oma seisukohtade eest seista, siis eriti hästi saab seda teha siis, kui neil on peaministrikoht.

"Tõesti, EKRE-l on üle piiri minev sõnakasutus nii mõnelgi juhul, aga samas, regionaalpoliitika mõttes, tavalise tööinimese või maapiirkondade arengu mõttes on meil Rahvaliidust välja kasvanud EKRE-ga palju suurem teineteisemõistmine kui Reformierakonnaga," nentis Simson.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: