Kaja Kallas otsib riigikogulaste seas liitlasi

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles intervjuus "Ringvaatele", et otsib riigikogus liitlasi, kes hääletaksid Keskerakonna, Isamaa ja EKRE valitsuse vastu.

"Me suhtleme riigikogu liikmetega, kes kokkuvõttes hääletavad selle koalitsiooni poolt või peavad seda koalitsiooni toetama oma nupuvajutusega. Räägime nende liikmetega, kes kahtlevad selles koalitsioonis, et see ei ole just õige tee ja räägime sellest positiivsest alternatiivist, nendest asjadest, mida tõenäoliselt meiega koos saaks lahendada. Millised on need väljakutsed, mis Eestil on. Ja püüame neid veenda, et on ka teisi alternatiive kui see, mida praegu arutatakse," ütles Kallas.

Kallas möönis, et neid inimesi on siiski raske leida. "Neid inimesi, kes ei ole rahul selle olukorraga, on palju. Aga neid, kellel oleks ka julgust astuda vastu erakonna üldisele liinile, neid ei ole nii palju," lausus ta.

"Sellistes olukordades on inimestel kolm valikut. Kõige lihtsam valik on olla vait ja mitte midagi teha, aga nagu öeldakse, et halvad asjad juhtuvad siis, kui head inimesed ei tee midagi. Teine valik on see, et sa räägid massiga kaasa. Ja kõige raskem valik on see, et sa võtad kokku selle julguse ja ütled, et ma ei ole sellega nõus ja minu meelest see ei ole Eestile hea, ja ma julgen ka oma meelsust väljendada mitte ainult sõnades, vaid ka sellele nupule vajutades," sõnas Kallas.

Kaja Kallas rääkis, et kui president Kersti Kaljulaid teeb talle kui valimiste võitjale ettepaneku valitsuse moodustamiseks, siis on kaks valikut - võtta see ettepanek vastu või loobuda sellest ettepanekust. "Kuivõrd neid hääli tõenäoliselt kokku ei tule, siis mulle endale tundub, et igal juhul ma pean selle kõnega esinema ja seda alternatiivi tutvustama. Ma igal juhul pean sellesse võitlustulle minema ilma, et ma kohe loobuksin," lausus Kallas.

Vähemusvalitsuse tegemise kohta ütles Kallas, et see ei ole tõenäoline, sest sel juhul ei saaks nelja aasta jooksul viia ellu ostuseid ja see ei oleks väga stabiilne.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: