Martin Helme soovib ERR-i nõukogult "karistamist"

{{1553770320000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esindajana rahvusringhäälingu nõukokku kuuluv Martin Helme saatis nõukogu liikmetele kirja, kus nõuab "kallutatust demonstreerinud" ERR-i ajakirjanike "eetrist maha võtmist".

Delfi uudisteportaali teatel on kirja sisu järgmine:

"Minul on palve panna päevakorda punkt:

ERR tasakaalustamatus valimiste järgsel perioodil uudiste- ja arvamussaadetes.

Mida kavatseb juhatus reaalselt ette võtta, et tekkinud tõsine seaduserikkumine (ERR seadus paragrahv 3, lg 3,5, paragrahv 6, lg 2, 3, 4, 5) ei jääks ajakohaselt ja proportsionaalselt karistamata?

Kas juhatus kavatseb taas, nagu tavapäraselt, käsi laiutada ja öelda, et ups, proovime tulevikus paremini. Või on plaanis oma totaalset kallutatust ja ebaprofessionaalsust demonstreerinud töötajad eetrist maha võtta? Kaua kavatsetakse jätkata seaduse nõuete mitte täitmist ja organisatsiooni tõsiseltvõetavuse ning usaldusväärsuse põhja laskmist?"

ERR-i nõukokku kuulub neli asjatundjat ja üks esindaja igast riigikogu fraktsioonist.

ERR-i nõukogu arutab Martin Helme saadetud kirja tõenäoliselt 9. aprillil.

Veidemann: seda võib näha surveavaldusena

Rahvusringhäälingu nõukogu esimees Rein Veidemann ütles ERR-ile, et igal nõukogu liikmel on õigus esitada päevakorra suhtes ettepanekuid.

Veidemann märkis, et Helme kiri on sõnastatud talle iseloomulikul viisil, sisaldades süüdistusi. "Seda võib näha surveavaldusena," ütles ta.

"Nõukogu ei saa karistada, sellist õigust ega kohustust nõukogul ei ole," lisas Veidemann Helme nõudmisele viidates.

"Tõepoolest, ERR on meediaorganisatsioon, mis peab lähtuvalt seadusest järgima poliitilise tasakaalustatuse printsiipi," ütles Veidemann. "Samas pole selleks mingit mõõdikut, see on hinnangupõhine. Tasakaalu jälgimiseks on ERR-is eetikanõunik ning organisatsiooni sees peavad tasakaalu jälgima ja hindama toimetuste juhid."

Veidemann ütles veel, et tasakaalustamatuse süüdustusi ei peaks üldiselt esitama, sest arutada saaks vaid konkreetseid näiteid.

Mäggi: ka poliitikule peab jääma õigus oma seisukohale

EKRE-ga koalitsioonikõnelusi pidava Keskerakonna juhatuse liige Janek Mäggi ei mõista Martin Helme ERR-i nõukogule saadetud kirja sõnastust otseselt hukka.

"Kui üks erakonna liige avaldab mingi sellise seisukoha, mis ei ole võib-olla lõpuni adekvaatne, siis seda, esiteks, ei saa laiendada kogu erakonnale. Ja teiseks, mis on minu meelest ka väga tähtis, et ega poliitikult ei saa ka ära võtta seda võimalust, et nad võivad avaldada oma arvamust," ütles Mäggi "Aktuaalsele kaamerale".

Samost: kohatu nõudmine

ERR-i uudiste- ja sporditoimetuse peatoimetaja Anvar Samost ütles, et ERR-i ajakirjanikud teevad oma tööd parimaid ajakirjanduslikke standardeid järgides. "Minu hinnangul teeme seda hästi," lisas ta.

"Igasugune ajakirjanike eetrist maha võtmise ja karistamise nõudmine on poliitiku ja eriti rahvusringhäälingu nõukogu liikme suust kohatu," ütles Samost.

 

Toimetaja: Merili Nael, Elo Ellermaa

Allikas: ERR/Delfi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: