Kapo pidas kinni oma endise töötaja

{{1555056600000 | amCalendar}}
Foto: Aurelia Minev/ERR

Kapo pidas 26. märtsil kinni oma endise töötaja Vladimir Kulikovi, keda kahtlustatakse koostöös Vene eriteenistustega. Kulikov lahkus kaitsepolitseist 2012. aastal teenistuses saadud trauma tõttu.

Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu ütles Kulikov on praegu vahi all ning menetlus käib. Sinisalu sõnul võivad menetluses ilmuda riigireetmise tunnused, kuid praegu neid kinnitada ei saa.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik ütles ERR-ile, et Kulikovi kahtlustatakse KarS § 2351 lg 1 järgi Eesti Vabariigi vastase suhte loomises ja pidamises ja KarS § 2342 lg 1 järgi Eesti Vabariigi vastu suunatud luuretegevuses ja selle toetamises.

Kulikovi tunnustati kapos töötamise ajal Kotkaristi aumärgiga, lisaks valiti ta korra aasta kaitsepolitseinikuks.

Kulikov töötas Sinisalu sõnul pärast kapost lahkumist džuudotreenerina.

Kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepp lisas, et Kulikovil soovitati Venemaale mitte reisida, sest kapo teadmisel tunti Vene eriteenistuste poolt tema vastu huvi. Kulikov hoiatusest ei hoolinud ning reisis siiski Venemaale, kus temaga võetigi eriteenistuste poolt ühendust.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: