Kapo: Eestist pärit islamivõitleja Sazanakov on surnud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti päritolu välisvõitleja Abdurrahman Sazanakov.

Eesti päritolu välisvõitleja Abdurrahman (Ivan) Sazanakov, kes liitus mõni aasta tagasi Süüria islamistidega, on 99-protsendise tõenäosusega surnud, ütles kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu kapo aastaraamatu esitlusel.

"Kuivõrd tegu on konfliktipiirkonnaga, siis me ei saa ise kohale minna, et tema haud üles otsida, kuid võime 99-protsendise kindlusega väita, et Sazanakov on surnud," ütles Sinisalu, kelle sõnul teatakse ka seda, kus Sazanakovi haud asub.

Kapo aastaraamatu järgi on kaitsepolitsei alates 2013. aastast tuvastanud paarkümmend Eestiga seotud isikut, kes viibivad või on viibinud Süüria-Iraagi konfliktikoldes ja kellel on sidemeid äärmusrühmitustega.

"Mainitud isikute naasmine Eestisse on hetkel vähetõenäoline. Samas pole raugenud kohalike radikaalide huvi konfliktipiirkonda sõitmise vastu," seisab aastaraamatus.

Sinisalu ütles aastaraamatu esitlusel, et Eesti moslemikogukond on küll suhteliselt rahumeelne, kuid radikaalsemalt mõtlevad moslemid on Eestis kindlasti olemas.

"Öelda, et Eestis ei panda toime kunagi terroriakti, oleks naiivne. Me ei saa välistada, et radikaliseeruvad nii-öelda üksikud hundid," lausus Sinisalu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: