Riigikogu komisjonides saavad ülekaalu loodava võimuliidu saadikud

Uue riigikogu liikmed istungitesaalis Toompeal.
Uue riigikogu liikmed istungitesaalis Toompeal. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu juhatus kinnitas kümne alatise komisjoni suuruse ning määras ära mitu kohta saab iga fraktsioon erinevas komisjonis, häälte arvult jääb komisjonides peale loodav Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa võimuliit.

Kohtade jaotus komisjonides tuleneb fraktsioonide suurustest ja fraktsioonide tehtud ettepanekutest. Samuti tuleb arvestada, et iga saadik saab kuuluda vaid ühte komisjoni ning riigikogu juhatuse liikmed ei saa kuuluda ühtegi komisjoni välja arvatud Euroopa Liidu asjade komisjoni, teatas riigikogu pressitalitus.

Riigikogu juhatus võttis komisjonide kohtade jagamisel fraktsioonide vahel arvesse ka seda, et komisjonide koosseisud peegeldaksid õigesti riigikogu poliitiliste jõudude vahekorda ehk koalitsiooni ja opositsiooni proportsioone. Komisjonide nimelise koosseisu kinnitab juhatus pärast fraktsioonidelt ettepanekute saamist, seisab pressiteates.

Keskkonnakomisjonis (9 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 3, Keskerakonna fraktsioonist 2, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist 2 ning Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1 koht.

Kultuurikomisjonis (9 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 3, Keskerakonna fraktsioonist 2, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist 2 ning Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1 koht.

Maaelukomisjonis (9 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 3, Keskerakonna fraktsioonist 3 ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1 koht.

Majanduskomisjonis (9 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 3, Keskerakonna fraktsioonist 2, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist 2 ning Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1 koht.

Põhiseaduskomisjonis (9 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 3, Keskerakonna fraktsioonist 2, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist 2 ning Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1 koht.

Rahanduskomisjonis (11 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 4, Keskerakonna fraktsioonist 3, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist 2 ning Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1 koht.

Riigikaitsekomisjonis (11 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 4, Keskerakonna fraktsioonist 3, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist 2 ning Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1 koht.

Sotsiaalkomisjonis (9 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 3, Keskerakonna fraktsioonist 3 ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1 koht.

Väliskomisjonis (13 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 4, Keskerakonna fraktsioonist 3, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist 2, Isamaa fraktsioonist 2 ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1  ja sõltumatule saadikule on 1 koht.

Õiguskomisjonis (9 liiget) hakkab Reformierakonna fraktsioonist olema 3, Keskerakonna fraktsioonist 2, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist 2 ning Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist 1 koht.

Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) koosseis ja kohtade jaotus fraktsioonide vahel esitatakse hiljem. Vastavalt riigikogu kodu- ja töökorra seadusele peab ELAK-is olema vähemalt 15 liiget ning komisjoni peab kuuluma vähemalt üks liige igast teisest alatisest komisjonist.

Erikomisjonide moodustamine toimub pärast riigikogu vastavate otsuste vastuvõtmist. Eelmises Riigikogus töötasid julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon, korruptsioonivastane erikomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: