Kaja Kallas esmaspäeval keskerakondlaste häältele ei looda

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Siim Lõvi.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas peab esmaspäeval riigikogus kõne ja parlamendiliikmed hääletavad, kas anda talle volitused valitsuse moodustamiseks või mitte. Kallase sõnul ei looda ta enam Keskerakonna liikmete toetust saavutada.

ERR küsis Kallaselt, kui suureks peab ta enda võimalust meelitada keskerakondlasi üle, et nad tema visiooni poolt hääletaksid. Kallas selles osas optimismi ei ilmutanud.

"Kui vaadata seda, mida ütles Martin Helme ühes intervjuus, et Keskerakonna liikmetele pidi andma rohkem ametikohti, et nad oleksid selle koalitsiooni suhtes positiivselt meelestatud, siis mul muidugi puudub illusioon, et keegi neist leiaks üles julguse hääletada oma südametunnistuse järgi," lausus ta.

Valitsuskoalitsiooni võimalikust elueast rääkides ütles Kallas, et kui vaadata juba praegu nende omavahelisi sõnelusi meedias näiteks alkoholiaktsiisi teemadel, siis on vastuolud selles koalitsioonis selgelt olemas ja arusaamised teemadest on väga erinevad.

"Valitsuskoalitsioonid püsivad siis, kui inimeste omavahelised suhted on head, aga neid häid suhteid kaugelt ei paista," märkis Reformierakonna juht. "Seetõttu jälgime, mis siin toimub. Meie kavatseme oma tööd teha kindlasti väga põhjalikult ja nendele probleemidele ka tähelepanu juhtida."

Eelmisel nädalal president Kersti Kaljulaidilt valitsuse moodustamise ettepaneku saanud Kaja Kallas tutvustab esmaspäeval riigikogu ees oma valitsemise põhialuste kava. Ta on varem lubanud, et ei hakka sõnastama väga konkreetseid lubadusi ega esitama numbritega väljendatavaid plaane, vaid sõnastab üldised põhimõtted ja illusreerib need konkreetsete näidetega.

Jüri Ratase moodustatava Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa valitsuse hääletuse aeg riigikogus jääb tõenäoliselt aprilli viimastele päevadele. Ametlikult kinnitamata info kohaselt on Ratast riigikogu ette oodata 29. aprillil.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: