Yle uuring annab samuti esikoha Põlissoomlastele

Põlissoomlaste juht Jussi Halla-aho.
Põlissoomlaste juht Jussi Halla-aho. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Soome rahvusringhäälingu Yle tellitud uuringu kohaselt on hetkel riigi kõige populaarsemaks parteiks. Sarnase tulemuse andis nädala alguses ka ajalehe Helsingin Sanomat tellitud arvamusküsitlus.

Uuringufirma Taloustutkimus läbi viidud arvamusküsitluse kohaselt on valimised napilt võitnud sotsiaaldemokraadid (SDP) oma esikoha kaotanud ja loovutanud selle valimistel teiseks jäänud Põlissoomlaste parteile, vahendas Yle.

Jussi Halla-aho Põlissoomlaste parteid toetab uuringu andmetel 18,8 protsenti valijatest. Seda on 1,3 protsendipunkti rohkem kui valimistel saadud 17,5 protsenti.

Hetkel valitsust moodustava valimiste võitja Antti Rinne ja tema SDP toetus on arvamusküsitluse kohaselt 17,8 protsenti ehk üks protsendipunkt rohkem kui valimistel saadud toetus 17,7 protsenti.

Kolmandal kohal on 16,9 protsendiga Koonderakond, mida juhib senine rahandusminister Petteri Orpo. Valimistel hääletas erakonna pooolt 17 protsendi valijatest.

Kusjuures ajalehe Helsingin Sanomat uuringus on Koonderakond teisel ja SDP kolmandal kohal.

Yle uuringu suurimaks tõusjaks on Pekka Haavisto juhitud Roheline Liit, keda toetab 13,3 protsenti valijatest ehk 1,8 protsendipunkti rohkem kui valimistel.

13,3 protsenti on toetust ka senisel peaministriparteil Keskerakonnal, valimistega võrreldes on toetus langenud 0,5 protsendipunkti.

Järgnevad Vasakliit (8%, -0,2), Rootsi Rahvapartei (4%, -0,5), Kristlikud Demokraadid (3,7%, -0,2) ja ärimees Harry "Hjallis" Harkimo liikumine Nyt (1,7%, -0,6). Muid väiksemaid poliitilisi jõude toetab kokku 2,5 protsenti valijatest.

Uuringu veamarginaal on +/- 2,3 protsendipunkti.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: