Ootamatu seadus lubab piirata kohtuistungite kajastamist

Algas kohtuprotsess Tallinna Sadama eksjuhtide üle.
Algas kohtuprotsess Tallinna Sadama eksjuhtide üle. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ebaausa konkurentsi takistamise ja ärisaladuse kaitse eelnõu esimese ja teise lugemise vahel riigikogus sai seadusesse täiendus, mis võimaldas nüüd kohtul keelata Tallinna Sadama kriminaalasjas avalikul istungil tunnistajate ütluste avaldamise ajakirjanduses, kirjutavad ajalehed.

"Mitte mingisugust diskussiooni ei riigikogus ega avalikkuses eelnõu rakendussättesse lisatud kriminaalmenetluse seadustiku täienduse üle ei toimunud, sest paistab, et selle nurga alt ei hammustanud keegi asja läbi," märgib Äripäev.

Harju maakohus piiras kolmapäeval Tallinna Sadama eksjuhtide ja nende kaassüüdistatavate kohtuprotsessi tunnistajate kuulamise avalikku kajastamist.

Menetlusosalised ja teised istungisaalis viibijaid peavad hoidma õigusemõistmise huvide kaitseks saladuses tunnistajate ütluste sisu kuni uurimise lõpuni. Kohus keelas istungitel viibijatel talletada kohtuistungit elektrooniliste vahendite abil, kirjutab Postimees.

Samas lubab kohus teha kohtulahendi kuulutamiseni istungil viibijatel kirjalikke märkmeid.

Kohus hoiatas nii menetlusosalisi kui teisi istungisaalis viibijaid, et kohtu määratud saladuse hoidmise kohustuse rikkumine on karistatav kriminaalkorras nii rahalise karistuse kui ka üheaastase vangistusega.

Mai lõpus tegi maakohus esimese otsuse ja mõistis kokkuleppemenetluses Valdo Õunapile altkäemaksu andmisele kaasaaitamise ja rahapesu eest tingimisi kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse.

Ülejäänud kohtualuste osas jätkub kohtupidamine tavakorras.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: