Konkurentsiamet otsib konkursiga universaalse postiteenuse osutajat

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Postkastid. Autor/allikas: Ivo Kruusamägi / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons

Konkurentsiamet korraldab konkursi leidmaks järgmiseks viieks aastaks universaalse postiteenuse osutaja kogu Eesti territooriumil. Praegu teeb seda AS Eesti Post (Omniva).

Ametlikes teadaannetes avaldatud konkursikuulutuses öeldakse, et konkurss korraldatakse avatud pakkumismenetluse teel ning et postiteenust tuleb osutada järjepidevalt, kvaliteetselt ja taskukohase tasu eest.

Universaalse postiteenuse moodustavad järgmised riigisisesed ja rahvusvahelised postiteenused: kirisaadetise edastamine liht-, täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni kaks kilogrammi; postipaki edastamine täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 20 kilogrammi. Universaalse postiteenuse osutamise geograafiline piirkond on kogu Eesti ning tegevusluba väljastatakse viieks aastaks (perioodiks 09. oktoober 2019 kuni 8. oktoober 2024). 

Pakkumised tuleb saata konkurentsiametisse 25. juuni hommikul kella 10-ks.

Alates 2009. aastast on Eesti postiturg täielikult avatud ning postiteenuste osutamise tegevusluba on Eestis kahel ettevõttel - AS Eesti Post ja AS Express Post.

Kõigi erinevate postiteenuse liikide osutamise tagamiseks määrab ministeerium ühe ettevõtte universaalse postiteenuse osutajaks ning hetkel on selleks riigiettevõte AS Eesti Post. Alates juunist 2014 on Eesti Post koondanud enamiku oma teenuseid Eestis ja välismaal kaubamärgi Omniva alla.

Universaalse postiteenuse osutaja määratakse avaliku konkursiga, mille korraldab konkurentsiamet iga viie aasta järel.

Universaalse postiteenuse maht on viimastel aastatel stabiilselt langenud, kõige levinuma ja põhilisema teenuse siseriiklike lihtkirisaadetiste edastamine on viimase viie aastaga vähenenud ligi 50 protsenti. Järjest elavneb aga kullerpostiteenuste turg, mille maht kasvab aastas umbes 10 protsenti. Selles valdkonnas osutab aktiivselt teenust ligi 30 ettevõtet.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: