Moskva valimiste registreerimata kandidaati trahviti 300 000 rublaga

Ljubov Sobol kinnipidamisel.
Ljubov Sobol kinnipidamisel. Autor/allikas: Reuters/SCANPIX

Moskva Štšerbinski kohus tunnistas laupäeval Moskva kohalike valimiste registreerimata kandidaadi Ljubov Soboli süüdi korduvas õigusrikkumises ja määras talle 300 000 rubla (4135 eurot) suuruse trahvi.

Jurist Sobol peeti kinni laupäeval oma valimisstaabist lahkudes, kui ta oli teel sanktsioneerimata meeleavaldusele sõltumatute kandidaatide toetuseks.

Tema advokaadi Ivan Sustini sõnul on halduskaristus Sobolile seotud 15. juuli protestiaktsiooniga. Sustin lisas, et peab otsust põhjendamatuks ja kavatseb selle edasi kaevata.

Pärast kohut toimetati Sobol aga hoopis juurdluskomiteesse ülekuulamisele kohtuasjas, mis puudutab väidetavaid massirahutusi opositsiooni sanktsioneerimata üritusel Moskvas 27. juulil. Hetkel on ta kohtuasjas tunnistaja staatuses.

Vene politsei pidas laupäeval Moskva kesklinnas võimude loata korraldatud rahumeelsel meeleavaldusel kinni üle 600 inimese, teatasid meeleavaldusi jälgiv vabaühendus ja siseministeerium. 

Eelmisel laupäeval pidas politsei kinni umbes 1400 loata meeleavaldajat, kes avaldasid meelt sõltumatute kandidaatide eemalejätmise vastu Moskva linnaduuma valimistelt. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: