Prints Andrew peatab Epsteini skandaali tõttu kohustuste täitmise

Prints Andrew (keskel).
Prints Andrew (keskel). Autor/allikas: Chris Jackson/Reuters/Scanpix

Briti prints Andrew teatas kolmapäeval, et peatab oma kuninglike kohustuste täitmise seoses pahameelega, mille on põhjustanud tema kunagine sõprus seksuaalkuritegudes süüdistatud USA ärimehe Jeffrey Epsteiniga.

Kuninganna Elizabeth II teine poeg on olnud surve all pärast laupäevast teleusutlust, milles ta kaitses oma sidemeid miljardär Epsteiniga, kes leiti augustis oma vangikongist surnuna.

Üha suurem hulk Andrew toetatavaid organisatsioone ja algatusi on öelnud, et ei uuenda või vaatavad üle oma sidemed printsiga. 

59-aastase Andrew sõnul mõistab ta nüüd, et tema sõprus Epsteiniga on muutunud äärmiselt häirivaks kuninglikule perekonnale ning heategevus- ja teistele organisatsioonidele, kellega teda seostatakse. 

"Seetõttu palusin ma Tema Majesteedilt (kuningannalt) luba taanduda avalikest kohustustest nähtavas tulevikus ning ta andis mulle oma loa," lisas ta.

"Ma kahetsen jätkuvalt täiesti ühemõtteliselt oma mõtlematuid sidemeid Jeffrey Epsteiniga. Tema surm jättis maha palju vastamata küsimusi, eriti tema ohvrite jaoks, ning ma tunnen sügavalt kaasa igaühele, kes sellest mõjutatud olid ja tahavad teatud lõpuleviimist," märkis prints.

"Ma võin üksnes loota, et aja jooksul suudavad nad oma elu taas üles ehitada. Mõistagi olen vajadusel valmis aitama uurimisel iga asjakohast õiguskaitseorganit," lisas ta. 

Prints Andrew on troonipärilusjärjekorras kaheksas. 

Epsteini süüdistati alaealiste tüdrukute seksuaalses ärakasutamises ja kupeldamises. Süüdimõistmisel ähvardanuks teda 45-aastane vanglakaristus. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: