Epsteini kohtuasja tunnistaja väitel nägi ta orgiasaarel Bill Clintonit kahe neiuga

USA ekspresident Bill Clinton esinemas 2017. aastal ajakirja Time tervisekonverentsil.
USA ekspresident Bill Clinton esinemas 2017. aastal ajakirja Time tervisekonverentsil. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA suurärimehe, kupeldamises süüdistatud Jeffrey Epsteini ning tema tüdruksõbra, Briti seltskonnategelase Ghislaine Maxwelli üle peetava kohtuasja neljapäeval avalikustatud dokumentidest selgus, et ühe tunnistaja väitel nägi ta saarel, kus peeti väidetavalt alaealiste tüdrukute osalusel seksiorgiaid, ka ekspresident Bill Clintonit koos kahe noore neiuga.

"Ma mäletan, et küsisin Jeffreylt, mida Bill Clinton siin (Epsteinile kuuluval saarel - toim.) teeb. Ta hakkas naerma ja ütles, et ta (Clinton) on mulle teene võlgu," rääkis adovkaadi küsimusele vastanud Virginia Giuffre, kes on Epsteini avalikult seksi vahendamises süüdistanud.

Guiffre'i sõnul ei öelnud Epstein talle, mis laadi teeneid Clinton talle võlgneb, vahendas USA uudisteväljaanne Newsweek.

"Ma ei saanud seda kunagi teada. Ma ei tea, kas ta mõtles seda tõsiselt. See oli esitatud naljana... Ta rääkis mulle kaua aega tagasi, et talle on igaüks teeneid võlgu. Nad on kõik üksteisel taskus," ütles Guiffre.

Advokaadi küsimusele, kas orgiad toimusid Epsteinile kuuluval saarel tema majas sageli, vastas Guiffre jaatavalt.

Advokaat Jack Scarola küsimusele, kas ta oli kunagi saarel samal ajal koos Epsteini ja Clintoniga, vastas Guiffre: "Ghislane, Emmy [üks neiu, kes väidetavalt käis regulaarselt Epsteini majas], ja seal oli ka kaks noort tüdrukut, kelle ma ära tunneksin. Ma ei tea neid hästi. Need olid kaks tüdrukut New Yorgist." Guiffre kinnitas, et nad ööbisid kõik Epsteini majas.

Newsweeki andmeil oli Clintonil mitmeid kontakte Epsteiniga, kes koos paljude teiste avaliku elu tegelastega reisis Epsteinile kuuluva eralennukiga Boeing 727, mida kurjad keeled on nimetanud Lolita Expressiks, kuna sellega veeti sageli noori neide Epsteinile kuuluvale Little Saint James'i saarele, kus toimusid tema korraldatud orgiad. Lolita nimi tuleneb Vladimir Nabokovi samanimelisest romaanist, mis kirjeldab keskealise kirjandusprofessori suhet 12-aastase tüdrukuga.

2002. aastal võõrustas Epstein Clintonit koos näitlejate Kevin Spacey' ja Chris Tuckeriga nende Aafrika-ringreisil, mis oli seotud Clintoni fondiga. Newsweek viitas, kuidas Clinton ja Epstein mõlemad üksteist 2002. aastal meedia vahendusel tunnustasid.

2015. aastal avaldas nüüdseks tegevuse lõpetanud popkultuuri uudiseid vahendav veebisait Gawker Epsteini lennukite lennureisijate registri, millest selgus, et Clinton on Lolita Expressiga lennanud vähemalt 11 korral.

Väidetavalt lendas Clinton 2015. aastal üks kord samal lennul koos pornonäitlejaga, kes Epsteini märkmikus oli paigutatud alajaotusesse "massaažid". Kõigil lendudel olid kaasas ka Maxwell ja Epsteini endine assistent Sarah Kellen. Kellenit süüdistatakse kohtutoimikutes noorte neidude värbamises Epsteini orgiatele.

Mitmetel lendudel olid Clintoniga samas lennukis viibinud naised registreeritud ainult eesnimega või pealkirja all "naised".

Clintoni fondi 2019. aastal tehtud avalduses öeldi, et Bill Clinton ei tea midagi Jeffrey Epsteini "kohutavatest kuritegudest" ning lisati, et Clinton lendas kokku neljal korral Epsteinile kuuluvas lennukis. Samas märgiti ka, et fondi töötajad ning ekspresidendi turvameeskond on reisid registreerinud.

"Ta ei ole Epsteiniga rääkinud juba üle kümne aasta ega ole kunagi käinud Little Saint James'i saarel, Epsteini rantšos New Mexicos või tema residentsis Floridas," kinnitas fond.

2019. aasta juulis pedofiiliasüüdistustega vahistatud Epstein suri sama aasta augustis 66-aastasena vanglas kahtlastel asjaoludel. Tema lähimale kaastöötajale ja tüdruksõbrale Maxwellile esitati tänavu juuli alguses süüdistus kuues kuritööpunktis, mis puudutavad alaealiste seksuaalset väärkohtlemist ja kupeldamist.

Epsteini saarel toimunud orgiates ja seksuaalsuhetes alaealistega on teiste prominentsete avaliku elu tegelaste kõrval süüdistatud Briti troonipäriluse järjestuses kaheksandal kohal olevat prints Andrew'd.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: