Briti prints õigustas oma läbikäimist Epsteiniga

Prints Andrew
Prints Andrew Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prints Andrew, keda tabas kriitika peale seda, kui tulid avalikuks tema sõbrasuhted hiljuti vanglas enesetapu teinud miljardärist pedofiili Jeffrey Epsteiniga, teatas laupäeval tehtud avalduses, et tal polnud õrna aimugi, et Epstein on seotud millegi kriminaalsega.

Prints märkis avalduses, et 2010. aastal toimunud kohtumine Epsteiniga, kui viimane oli just vanglast vabanenud, oli viga. Epstein oli toona vanglas seksuaalkuritegude tõttu.

"Ma tundsin teda toona, kohtusime harva – mitte rohkem kui kord või kaks aastas," ütles prints Andrew, kes enda sõnul oli küll mitmel korral Epsteinil külas, kuid ei täheldanud neil kordadel midagi, mis viis lõpuks Epsteini arreteerimiseni, vahendab BBC.

Printsi sõnul tunneb ta kaasa kõigile, kelle elu Epstein oma käitumisega kahjustas.

"Tema surm jättis paljud küsimused vastuseta ning ma mõistan täielikult neid, kes tahaksid kõigele lõplikku selgitust," märkis ta avalduses.

Esimesed süüdistused Eptseini vastu esitati aastal 2005, kui 14-aastase tüdruku vanemad pöördusid politseisse ning väitsid, et Epstein oli ahistanud nende tütart oma Palm Beachil asuvas majas. Eptseinile esitati süüdistus, mille järgi maksis ta alealistele tüdrukutele seksi eest aastatel 2002 kuni 2005. Epstein sõlmis leebema karistuse saamiseks süüdistajaga palju vastukaja tekitanud kokkuleppe ning talle määrati 18-kuune vanglakaristus. Ta vabastati tingimisi 2010. aastal, ning pärast tema vabastamist tabasid fotograafid ta jalutamas koos prints Andrew`ga.

Samuti oli printsi näha videol, mis filmiti samal aastal Epsteinile kuuluvas villas.

Tänavu juulis esitati Epsteinile uuesti süüdistused, seekord alaealiste kupeldamises, süüdimõistmisel oleks teda ähvardanud 45-aastane vanglakaristus.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: BBC-ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: