Muuga-Vuosaari liinil sõitev Eckerö Line'i kaubalaev ühines toetusstreigiga

Muuga ja Vuosaari vahel sõitev laevakompanii Eckerö Line kaubalaev Finbo Cargo ühineb Soome ametiühingute toetusstreigiga postitöötajate toetuseks.

Neljapäeval ja reedel jääb Finbo Cargo Vuosaari sadamasse ning laev sadamast ei välju. Autoga reisijatega, kellel on tehtud broneering MS Finbo Cargo väljumisele, võetakse ühendust ning nende reis tõstetakse üle Finlandiale või muudetakse reisikuupäeva, teatas ettevõte.

Kui osapooled kokkuleppele ei jõua, siis alustab Soome Meremeeste Liit neljapäeval toetusstreigiga, peatades Soome sadamates kaubaga sõidukite ja veokite üleveo. Tallinna sadamas jätkub Eckerö Line teatel kaubavedude teenus tavapärasel moel. 

Tallinn-Helsingi liinil sõitev Eckerö Line Finlandia jätkab tavapärast sõitmist võttes peale nii autoga kui ilma autota reisijaid. Streigi võimaliku laienemise korral teeb Finlandia viimase streigieelse väljumise 25. novembri hommikul kell kuus Tallinnast. Seejärel jääb laev sadamasse.

Laevakompaniide Tallink Eesti ja Viking Line'i Eesti alused toetusstreigiga ei ühine.  

Neljapäeval avaldasid Soome postitöötajad Eduskunna hoone ees nördimust venivate tööläbirääkimiste pärast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Postitöötajate streik kestab juba teist nädalat, tööandja aga pole streikijate hinnangul teinud veel mingeid olulisi järeleandmisi. Tööandja senised ettepanekud ei muutvat postitöötajate sõnul mitte midagi nende palgas ega töötingimustes.

Kõige rohkem häirib postitöötajaid tööandja õigus kollektiivlepingut ühepoolselt muuta.

Soomlased kardavad, et venimajäämise korral hakkab streik häirima jõulupakkide ja -kaartide kohalejõudmist.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: