Soome postitöötajate töövaidlus sai lahenduse, streik lõppeb

Soome postitöötajad streikimas.
Soome postitöötajad streikimas. Autor/allikas: Petteri Sopanen/Yle

Soomes jõudsid osapooled kokkuleppele ning paar nädalat kestnud postitöötajate streik ning selle toetusstreigid saavad lõpu.

Posti- ja logistikavaldkonna ametiühing Pau ning teenindusala tööandjate liit Palta teatasid kolmapäeva hommikul, et võtsid vastu riikliku lepitaja Vuokko Piekkala ettepaneku töövaidluse lõpetamiseks, vahendas Yle.

Probleemi sisuks oli Soome Posti otsus viia umbes 700 pakisorteerijat üle tütarfirmasse Posti Palvelut Oy, mis tähendas, et nendele inimestele hakkaksid kehtima uued töötingimused ja nende töökohad oleksid tööstusvaldkonna ametiühingu haldusalas, mitte aga posti- ja logistikavaldkonna ametiühingu Pau all nagu varem.

Töövaidlus lahendati lõpuks nii, et kuigi nende 700 inimese kollektiivleping liigub uue ametiühingu alla, sõlmiti töötajate töötingimuste tagamiseks eraldi lepped Pau ja Palta vahel.

Postitöötajate streik ja selle toetusstreigid tekitasid Soome ulatuslikke tõrkeid posti- ja logistikateenustes ning samuti ka bussi-, laeva- ja lennuliikluses.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: