Amet: Tallinn koroonaviiruse pärast karantiini ei lähe

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai kinnitas, et kui Eestis tuvastataks koroonaviirus, siis vastupidiselt näiteks Itaaliale ja teistele riikidele, Eesti linnu karantiini panna ei kavatse.

Kadai tõdes "Ringvaatele" antud intervjuus, et praeguseks on koroonaviiruse levik näidanud, et tegemist on väga elujõulise viirusega. Kadai hinnangul on praegu justkui murdepunkt, kus ühelt poolt vaadatakse, kas üldse suudetakse viiruse edasist levikut vältida või tuleb asuda sellega tegelema samamoodi nagu enamiku viirustega gripihooajal.

Kadai hinnangul on riigid, kes on linnu karantiini pannud, ülereageerinud. "Reaktsioon on natuke uskumatu küll, sest tegu pole ju mingi superviirusega, see on ilmselge. Küsimus on selles, et muidugi peaks riigid pingutama, et mitte lasta viirusel levida, aga kohati on see pingutus ülepingitus ja see pole mõistlik. Kõige halvem, mida üks riik teha saab, on see, et halvab viiruse leviku hirmus oma tavapärase ühiskondliku elu ja sellega pole välistatud, et viirus ikka pääseb levima," kommenteeris ta.

Tallinna tema kinnitusel karantiini ei panda. "Selle haiguse puhul kindlasti mitte. Kui me üle pingutame inimeste põhiõigusi riivavate meetmetega ja ühiskonnaelu korralduse piiramisega, siis me kindlasti ei võida sellest midagi mõistlikku," ütles ta.

Kadai hinnangul ei ole Eesti liiga leebe käitumisega. "Täna riigid üritavad haiguse levikut kontrolli alla saada. Nüüd ongi nädala-kahe küsimus, kas me peame tegelikult strateegia ümber vaatama ja ausalt tunnistama, et me ei suuda viiruse levikut peatada ja hakkame tegelema haiguse tagajärgedega. Me käsitleme seda haigust nii nagu käsitleme täna grippi. Me ei ürita ju iga hooaja alguses, septembris või oktoobris gripihooaega erimeetmete, eriolukorraga kuidagi ära hoida," selgitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: