Helme: siseministeerium on valmis tegutsema koroonaviiruse leviku peatamiseks

Mart Helme
Mart Helme Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Siseminister Mart Helme sõnul on siseministeerium valmis toetama sotsiaalministeeriumi ja terviseametit koroonaviirusest tingitud võimaliku hädaolukorra lahendamisel, seda eelkõige karantiini ja liikumispiirangute rakendamisel.

"Siseministeerium koostöös politsei- ja piirivalveametiga (PPA) saab sotsiaalministeeriumi ja terviseametit toetada haiguskolde piirkonnas, näiteks mõnes linnas, asutuses või kasvõi laeval, karantiini kehtestamisel ja liikumispiirangute, ürituste korraldamise keelu või mõnes konkreetses piirkonnas viibimiskeelu rakendamisel," ütles siseminister Helme pressiteate vahendusel. "Seda kõike saab vahetu ohu korral teha ka ilma eriolukorda välja kuulutamata," kinnitas minister.  

Helme lisas, et eriolukorra väljakuulutamise ettepaneku valitsusele teeb sotsiaalminister terviseameti ettepanekul. Juhul kui valitsus otsustab koroonaviiruse tõttu eriolukorra välja kuulutada, määratakse eriolukorra juhiks samuti sotsiaalminister.

"Vabariigi valitsuse otsusel saab riigipiiri ka sulgeda või sisepiiril piirikontrolli kehtestada, kui terviseamet selleks ettepaneku teeb," märkis siseminister. "Ka siseministril on õigus vahetut tegutsemist nõudvas olukorras taastada sisepiiril piirikontroll, et PPA koostöös terviseametiga saaks läbi viia sanitaarkontrolli. Siseministril on õigus piiripunkt ka sulgeda, kuid sellele peab järgnema valitsuse üksmeelne otsus," lisas siseminister Helme.

Kolmapäeval tuvastati Eestis esimene koroonaviirusesse nakatunu, kelleks osutus Eesti elamisloaga iraanlane, kes oli saabunud bussiga Riiast.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: